Dane setek tysięcy Izraelczyków znów wykradzione?

03-01-2012, 14:38

O wykradzeniu informacji na temat mieszkańców Izraela poinformowali w serwisie PasteBin włamywacze z Arabii Saudyjskiej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dane Izraelczyków miały zostać wykradzione z popularnej witryny sportowej. Oprócz podstawowych danych osobowych, w ręce włamywaczy miały trafić również informacje dotyczące kart kredytowych.

Czytaj także: Do 2017 roku zapomnimy o hasłach? (wideo)

Zespół hakerów Group-XP pochodzący z Arabii Saudyjskiej zapewnia, że informacje opublikowane w serwisie PasteBin są rzeczywistymi danymi należącymi do Izraelczyków. Łącznie na liście znajdziemy informacje o ponad 400 tysiącach osób, jednak tylko 14 tysięcy figuruje razem z danymi o swoich kartach kredytowych.

Firma zajmująca się obsługą elektronicznych płatności potwierdziła, że zablokowała już wszystkie karty, które odnaleźć można było w udostępnionym na PasteBin pliku. Włamywacze ustawili również przekierowywanie z witryny One.co.il do strony, gdzie można było przeglądać wykradzioną bazę.

- Postanowiliśmy dać światu prezent na Nowy Rok, którym są osobiste informacje o 400 tysiącach Izraelczyków - napisali w wiadomości włamywacze. Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku do sieci wyciekły dane na temat wszystkich Izraelczyków (w tym dwóch milionów zmarłych), które wykradał po kawałku były pracownik tamtejszego ministerstwa ds. socjalnych.

Czytaj także: Japoński rząd tworzy własne oprogramowanie antywirusowe


Źródło: Haaretz, Pastebin


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.