Dajesz dziecku technologiczny gadżet? Podaruj mu również odpowiednią ochronę!

10-06-2019, 18:13

Rodzice, ciocie i dziadkowie kupują drogie smartfony, tablety, smartwatche, czy laptopy tylko po to, aby spełnić dziecięce oczekiwania. Odpowiedzialność nie może się jednak kończyć na zakupieniu i wręczeniu prezentu. Najważniejszą sprawą jest przecież bezpieczeństwo.

Standardy życia w naszym kraju są znacznie wyższe, wzrastają zarobki (według Global Wealth Report 2017 Polska była krajem, w którym nastąpił największy wzrost wzbogacenia). To przekłada się na liczbę i cenę prezentów dla dzieci.

Milusińscy dostają drogie elektroniczne prezenty, takie jak: smartfony, smartwatche, tablety, laptopy, konsole, aparaty, drony, samojeżdżące deskorolki i hulajnogi oraz wiele innych. Widać także trend na technologiczne gadżety edukacyjne — roboty do programowania, globusy i instrumenty muzyczne.

Niestety, bez zapewnienia odpowiedniej ochrony elektroniczne podarunki w dziecięcych rękach mogą wyrządzić wiele szkód. Należy pamiętać, że najmłodsi pomimo doskonałej znajomości obsługi nowoczesnych urządzeń, mają znacznie mniejszą świadomość na temat zagrożeń z nimi związanych.

Zapewnienie ochrony dzieciom jest powinnością rodziców również na polu bezpiecznego korzystania z technologicznych prezentów. Oprócz zakupienia elektronicznego gadżetu dorośli powinni odpowiednio go skonfigurować tak, aby rzeczywiście mógł być dla dziecka pożyteczny i nie powodować niepotrzebnych szkód.

Choć prawdopodobnie dzieci nie ucieszą się z oprogramowania antywirusowego, będzie ono rozsądnym dodatkiem do właściwego prezentu. W ten sposób można podarować swoim pociechom największy prezent, jakim jest ich bezpieczeństwo.

Źródło: G DATA

Więcej o bezpieczeństwie dzieci w sieci przeczytasz w portalu mądrych rodziców cyfrowych dzieci rodzicwie.pl.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31