Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

D-Link obchodzi 25 rocznicę założenia firmy

21-06-2011, 09:44

Firma, która powstała w 1986 roku, pierwotnie zajmowała się projektowaniem i sprzedażą adapterów sieciowych. Z czasem rozwinęła się w międzynarodową korporację specjalizującą się w technologiach sieciowych, a także zyskała reputację globalnego dostawcy solidnych produktów w przystępnej cenie.

Od czasu założenia firmy D-Link sieci komputerowe uległy ogromnym zmianom. Początkowo korzystały z nich tylko rządy oraz instytucje naukowe. Obecnie technologia sieciowa stała się wszechobecna, obejmując życie prywatne i zwiększając możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. Upowszechnienie się rozwiązań mobilnych oraz cloud computingu spowodowało, że na całym świecie odczuwana jest coraz większa potrzeba stosowania niezawodnych rozwiązań sieciowych.

>> Czytaj też: D-Link: Dożywotnia gwarancja na urządzenia dla firm

Sonda
Posiadasz przynajmniej jeden produkt firmy D-Link?
  • tak
  • nie
  • nie wiem
wyniki  komentarze

Świadomość globalnej ewolucji środowisk sieciowych sprawiła, że wszystkie nowe produkty firmy D-Link przygotowane są do obsługi protokołu IPv6. Bezprzewodowe routery D-Link otrzymały certyfikat IPv6 Phase-1 od konsorcjum IPv6 Forum. Miało to miejsce już w 2006 roku i od tego czasu firma D-Link wprowadziła funkcje protokołu IPv6 do wszystkich przełączników zarządzanych. Obecnie przełączniki warstwy 3 obsługują zarówno zarządzanie protokołem IPv6, jak i routing pakietów IPv6.

Trendy wśród klientów podlegają ciągłej ewolucji obecnie jesteśmy świadkami coraz większej zbieżności technologii – mówi Wojciech Głażewski, Country Manager D-Link Polska. Oznacza to wiele możliwości dostarczania rozwiązań przez firmę D-Link. Naszym celem jest opracowywanie innowacyjnych produktów, które przez najbliższe 25 lat pozwolą ukształtować przyszłość środowisk sieciowych – dodaje.

>> Czytaj też: Router na karty SIM od D-Linka

Coraz częstsze stosowanie "femtokomórek" (domowych stacji bazowych telefonii komórkowej) i punktów dostępu bezprzewodowego zwiększa zapotrzebowanie na technologie umożliwiające przejścia między wieloma warstwami sieci. Tym sposobem D-Link ma możliwości opracowywania sprzętu umożliwiającego korzystanie z usług dostawców. Tym bardziej, że stacjonarne połączenia telefoniczne i sieci kablowe są coraz częściej porzucane na rzecz systemów opartych na protokole IP.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik