Czy materac 140x200 to dobry wybór dla dwojga?

26-04-2021, 10:22

Łóżko jest jednym z najważniejszych mebli w mieszkaniu czy domu. To ono odpowiada za jakość naszego snu, czyli jednej z podstawowych potrzeb fizjologicznych. Gdy śpimy, nasz organizm wypoczywa i się regeneruje. Dzięki temu możemy cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem w ciągu dnia. Dlatego właśnie wybór łóżka, a dokładniej materaca jest ogromnie ważny. A śpiąc we dwójkę, trzeba jeszcze dokładniej zastanowić się nad tą decyzją. Jednym ze standardowych rozmiarów materacy dla par jest 140x200. Czy będzie to optymalny wybór? O czym jeszcze warto pamiętać?

czy materac 140x200 to dobry wybór dla dwojga

Co jest ważne przy wyborze rozmiaru materaca?

Obecnie rynek oferuje nam wiele rodzajów i modeli materacy. Można wybierać spośród produktów dla dzieci, dla jednej osoby lub dla pary. Marka Hilding posiada w swojej ofercie wszystkie standardowe, a także niestandardowe rozmiary — w tym materac 140x200. Aby odpowiedzieć na pytanie, czy będzie to dobra opcja dla dwojga, musimy najpierw dowiedzieć się, na jakiej podstawie dobiera się rozmiar materaca. Najważniejszą kwestią jest wzrost użytkowników. Długość materaca powinna być przynajmniej o 15 cm większa niż nasz wzrost. Tutaj oczywiście bierzemy pod uwagę osobę wyższą z pary i do niej dostosowujemy materac. W przypadku szerokości — wymiar nie powinien być mniejszy niż 70 cm dla jednej osoby. Dlatego możemy stwierdzić, że materac o wymiarach 140x200, który znajduje się w ofercie marki Hilding będzie dobrym wyborem dla dwojga.

Ważna jest też wielkość posiadanego łóżka, a raczej stelażu. Materac musi być dokładnie dopasowany do jego wymiarów. W przeciwnym wypadku nie będzie działał tak, jak powinien, nasz sen będzie niekomfortowy, a do tego materac szybko się zniszczy.

Materac 140x200 dla pary — na co zwrócić uwagę?

Wybierając materac do łóżka dwuosobowego, musimy wziąć pod uwagę kilka innych aspektów. Zarówno przy wymiarze 140x200, jak i większym, trzeba zdecydować o stopniu twardości oraz rodzaju wypełnienia. Ważna jest nasza masa ciała — im jest ona większa, tym materac powinien być twardszy. Wiele jednak zależy od własnych preferencji. Niektóre produkty od Hilding wyposażone są w system regulacji twardości. Oznacza to, że po zakupie możemy sami wybrać jej stopień, bazując na własnych odczuciach. Taka regulacja możliwa jest m.in. w materacach Hilding Modern lub Hilding Zorba.

A co zrobić, jeśli między partnerami jest spora różnica wagowa? Tutaj w grę wchodzi kwestia wypełnienia. Marka Hilding w swojej ofercie posiada materace, które dedykowane są właśnie parom. Przykładem takiego produktu jest Hilding Flamenco, zbudowany na bazie systemu Multipocket. Charakteryzuje się on tym, że na każdy metr kwadratowy przypada dużo więcej sprężyn, które są od siebie niezależne. Zapewnia to dużą elastyczność punktową, dzięki czemu nie będziemy odczuwać w nocy drgań i ruchów wykonywanych przez partnera, a wspomniana wcześniej różnica wagi nie będzie stanowiła problemu.

co jest ważne przy wyborze rozmiaru materaca

Materac 140x200 dla dwojga — podsumowanie

Podsumowując, materac 140x200 to dobry wybór dla dwojga, zwłaszcza jeśli posiadamy małą sypialnię. Łóżko o takich wymiarach nie zajmie zbyt dużo miejsca, a jednocześnie pozwoli na komfortowy sen dwóm osobom. Warunkiem jest jednak odpowiednie dobranie wypełnienia i zastosowanego systemu. Warto wybierać spośród produktów marki Hilding, która oferuje wiele materacy zapewniających komfortowy sen nawet we dwójkę.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag WLStag nowptag nolstag materac
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.