Czy banki są w stanie konkurować z fintechami?

18-06-2019, 22:42

Na rynek finansowy cały czas wchodzą nowe firmy technologiczne, które zyskują sporą popularność wśród konsumentów, w dużym stopniu ludzi młodych. Przedsiębiorstwa te stanowią coraz poważniejszą konkurencję dla podmiotów tradycyjnego sektora bankowego. Jak radzi sobie tradycja w kontakcie z nowoczesnością?

Dla banków podstawą jest wysoka rentowność. Muszą mieć one dobre wyniki – zyski, dzięki którym mają możliwość finansowania innych instytucji oraz inwestowania w technologię i własny rozwój. Ważne jest, żeby nieustannie podążały za nowościami. 

Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący rady programowej Europejskiego Kongresu Finansowego, zaznacza, że istotne znaczenie mają warunki, na których jest prowadzona konkurencja na rynku. W tej chwili tradycyjny sektor bankowy jest atakowany ze wszech stron przez firmy technologiczne, które próbują dostać się na ten ciekawy rynek. I te firmy technologiczne często chciałyby mieć lepsze warunki gry, niż ma tradycyjny sektor bankowy. Warunki tego wyścigu, tej gry powinny być równe.

Plusem banków jest na pewno to, że są one instytucjami zaufania publicznego. Dla konsumentów, także tych młodych, stabilność i przewidywalność są bardzo ważne.

Źródło: infoWire


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy