Czterokrotnie szybsza technologia światłowodowa od Alcatela-Lucenta

06-03-2012, 16:51

Innowacje z Bell Labs mają umożliwić wprowadzenie na rynek przełomowego układu obsługującego optyczne sieci telekomunikacyjne o szybkości 400 Gb/s.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ze względu na niesłabnący rozwój ruchu szerokopasmowego i mobilnego oraz usług przetwarzania w chmurze operatorzy telekomunikacyjni poszukują nowych metod radykalnego zwiększenia przepustowości sieci przy zachowaniu kontroli nad kosztami. Układ PSE umożliwia znaczne udoskonalenie koherentnych sieci optycznych 100G, wdrażanych obecnie przez operatorów, a także pozwala na bezproblemową migrację do sieci 400G w przyszłości.

Czytaj też: TP: szybki internet na Pomorzu w ciągu dwóch lat

- Układ PSE Alcatela-Lucenta do koherentnej transmisji 400 Gb/s nowej generacji to kolejny przykład połączenia zaawansowanych badań prowadzonych przez Bell Labs z praktycznym rynkowym doświadczeniem firmy w zakresie sieci 100G - powiedział Sterling Perrin, starszy analityk w agencji badawczej Heavy Reading. - PSE może być również pierwszym dostępnym komercyjnie układem 400G, ale równie ważne jest to, że poprawia on parametry ekonomiczne i wydajnościowe systemów 100G, co sprzyja szerszemu i szybszemu wprowadzaniu ich na rynek.

Układ PSE 400G ma różnorodne zastosowania i może być wdrażany w wielu różnych konfiguracjach sieci, w tym w sieciach metropolitalnych, regionalnych i sieciach bardzo dalekiego zasięgu, a także może transmitować sygnał zarówno przez istniejące linie optyczne, jak i nowe linie fotoniczne.

Technologia nowego układu została niedawno wypróbowana, gdy laboratoria Deutsche Telecom (T-Labs) i Alcatela-Lucenta (Bell Labs) pobiły rekord odległości transmisji w sieci optycznej, uzyskując równocześnie dwukrotne zwiększenie przepustowości za pomocą tego samego procesu, na którym jest oparty PSE.

Układ PSE został zastosowany w urządzeniu 1830 PSS, które jest kluczowym elementem architektury Alcatel-Lucent High Leverage Network (HLN). Architektura ta zapewnia ogromną przepustowość sieci, a równocześnie pozwala obniżyć koszty transportu oraz radykalne zmniejszyć złożoność operacyjną sieci rdzeniowych.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.