Czterokrotnie szybsza technologia światłowodowa od Alcatela-Lucenta

06-03-2012, 16:51

Innowacje z Bell Labs mają umożliwić wprowadzenie na rynek przełomowego układu obsługującego optyczne sieci telekomunikacyjne o szybkości 400 Gb/s.

Ze względu na niesłabnący rozwój ruchu szerokopasmowego i mobilnego oraz usług przetwarzania w chmurze operatorzy telekomunikacyjni poszukują nowych metod radykalnego zwiększenia przepustowości sieci przy zachowaniu kontroli nad kosztami. Układ PSE umożliwia znaczne udoskonalenie koherentnych sieci optycznych 100G, wdrażanych obecnie przez operatorów, a także pozwala na bezproblemową migrację do sieci 400G w przyszłości.

Czytaj też: TP: szybki internet na Pomorzu w ciągu dwóch lat

- Układ PSE Alcatela-Lucenta do koherentnej transmisji 400 Gb/s nowej generacji to kolejny przykład połączenia zaawansowanych badań prowadzonych przez Bell Labs z praktycznym rynkowym doświadczeniem firmy w zakresie sieci 100G - powiedział Sterling Perrin, starszy analityk w agencji badawczej Heavy Reading. - PSE może być również pierwszym dostępnym komercyjnie układem 400G, ale równie ważne jest to, że poprawia on parametry ekonomiczne i wydajnościowe systemów 100G, co sprzyja szerszemu i szybszemu wprowadzaniu ich na rynek.

Układ PSE 400G ma różnorodne zastosowania i może być wdrażany w wielu różnych konfiguracjach sieci, w tym w sieciach metropolitalnych, regionalnych i sieciach bardzo dalekiego zasięgu, a także może transmitować sygnał zarówno przez istniejące linie optyczne, jak i nowe linie fotoniczne.

Technologia nowego układu została niedawno wypróbowana, gdy laboratoria Deutsche Telecom (T-Labs) i Alcatela-Lucenta (Bell Labs) pobiły rekord odległości transmisji w sieci optycznej, uzyskując równocześnie dwukrotne zwiększenie przepustowości za pomocą tego samego procesu, na którym jest oparty PSE.

Układ PSE został zastosowany w urządzeniu 1830 PSS, które jest kluczowym elementem architektury Alcatel-Lucent High Leverage Network (HLN). Architektura ta zapewnia ogromną przepustowość sieci, a równocześnie pozwala obniżyć koszty transportu oraz radykalne zmniejszyć złożoność operacyjną sieci rdzeniowych.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930