Czemu Apple potrzebuje zegarka, a nie telewizora?

05-03-2013, 09:42

Gdy akcje firmy Apple systematycznie tanieją, koncern musi dobrze przemyśleć, który z przygotowywanych produktów powinien zostać udostępniony. Chodzi przecież o przywrócenie wiary w umiejętność tworzenia innowacyjnych produktów przez amerykańską spółkę.

Biografia Steve'a Jobsa wyraźnie informowała nas, że Apple zamierza w przyszłości zaprezentować własny zestaw telewizyjny. Analitycy uważają jednak, że wcześniej kalifornijska spółka może się pokusić o produkt zakładany na rękę. Powód jest prosty: pieniądze.

iWatch...

Zegarki to wyższe marże

Sprzedaż zegarków na świecie wygeneruje w 2013 roku ponad 60 miliardów dolarów - uważa analityk Oliver Chen z Citigroup, cytowany przez Bloomberga. Choć telewizory ze względu na ich większą cenę przyniosą znacznie istotniejsze przychody, różnice znaleźć można również w uzyskiwanych marżach.

Sprzedaż zegarków, jak na razie, pozwala na generowanie czterokrotnie wyższych marż niż w przypadku telewizorów - a to bardzo istotne, gdy bierzemy pod uwagę opłacalność biznesu. Inteligentne zegarki podłączane do komputerów czy smartfonów bez wątpienia będą znacznie droższe od zwykłych czasomierzy, co powinno dodatkowo powiększyć pole do generowania zysków.

Jeszcze w tym roku?

Sonda
Kupiłbyś zegarek od Apple'a?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

- To może być okazja dla firmy Apple przynosząca 6 miliardów dolarów rocznie, z dodatkowymi zaletami związanymi z całkowicie nowym sprzętem, jak to było w przypadku iPoda - komentuje Chen. Warto jednak zauważyć, że rozbudowane zegarki np. z Androidem są już dostępne na rynku, jednak na razie cieszą się niezbyt dużym zainteresowaniem.

W ubiegłym miesiącu mówiło się nieoficjalnie, że zespół około 100 projektantów pracuje już nad zegarkiem firmy Apple. Spółka standardowo złożyła także co najmniej 79 wniosków patentowych dotyczących takiego urządzenia, a zatem możemy być pewni, że prędzej czy później całość trafi do sklepów. Plotki donoszą, że może to być jeszcze w tym roku, a fani nowych gadżetów prawdopodobnie nie mogą się już doczekać - szczególnie, że podobne urządzenia udostępnią pewnie również inne firmy technologiczne.


Źródło: Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag zegarektag TVtag telewizorytag produktytag marżetag iWatchtag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031