Czego Netia spodziewa się po komórkach?

28-09-2008, 15:17

Raczej uzupełnienie oferty dla firm niż jeden z głównych filarów działalności Netii - tak należy traktować rozpoczęcie przez drugiego największego operatora telefonii stacjonarnej świadczenia usług telefonii komórkowej.

Telefonia komórkowa na pewno nie stanie się dla Netii podstawą jej działalności. Oferta skierowana jest tylko do firm, w szczególności do tych, którym Netia już teraz świadczy usługi telefonii stacjonarnej czy też dostępu do internetu. Jak jednak podkreśla prezes zarządu operatora - Mirosław Godlewski - nie jest to warunkiem skorzystania z oferty Netii.

Operator do końca 2009 roku zamierza zdobyć około 10 tysięcy klientów telefonii mobilnej, później liczby te mają iść w dziesiątki tysięcy. Netia spodziewa się, że telefonia komórkowa przynosić jej będzie docelowo kilka procent przychodów, jak szacuje Rzeczpospolita, mowa jest o kwocie 50-60 milionów złotych rocznie.

Początkowo jednak operator liczy, że firmy zasilą jej kasę kilkoma milionami złotych. Prezes zapowiedział także, że w październiku Netia dokona korekty prognoz finansowych na 2008 rok (związane jest to z rozpoczęciem świadczenia usług telefonii komórkowej oraz przejęciem Tele2), a także przedstawi prognozy na rok 2009.

Netia korzystać będzie z infrastruktury firmy P4, z którą ma już podpisaną odpowiednią umowę. Nastawia się głównie na sprzedaż usług w pakiecie, razem z telefonią stacjonarną i dostępem do internetu. Nie jest znana spodziewana skala zysku, ponieważ jednak operator będzie korzystał z cudzej infrastruktury, marże nie będą mogły być wysokie, by usługa nie straciła na atrakcyjności.


Źródło: Netia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag telefonia komórkowatag P4tag Netia
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy