Czatuj ze znajomymi z okolicy dzięki Yomoli

14-03-2011, 17:04

Dopiero co przeprowadziłeś się do nowego miasta bądź po prostu chcesz porozmawiać z kimś z okolicy przez internet? Nowy polski startup wykorzystujący geolokalizację może w tym pomóc.

Geolokalizacja wykorzystywana jest nie tylko w usługach mapowych, ale jak wspominaliśmy niedawno, wkrótce może się upowszechnić także w grach. Co jeszcze zaproponują nam twórcy startupów?

>>Czytaj także: Delicious znalazło nowego właściciela?

Sonda
Yomoli podbije rynek?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Polski serwis Yomoli.com to unikalne podejście do dobrze znanych czatów. Choć internetowe rozmowy znane były bardzo dobrze jeszcze na długo przed erą mediów społecznościowych, nowe technologie mogą tchnąć w nie nowe życie.

Pomysł na funkcjonowanie Yomoli jest zaskakująco prosty. Chodzi o czatowanie z osobami, które znajdują się w pobliżu. Wystarczy, że kilkanaście osób z danego miasta będzie aktywnych w rozmowie, by usługa stała się niezwykle użyteczna na przykład dla internautów poszukujących punktów użyteczności publicznej czy po prostu chcących porozmawiać o wydarzeniach związanych z daną okolicą.

Twórcy podkreślają, że podobnego pomysłu szukać ze świecą: Nie wzorowaliśmy się na żadnym innym serwisie. Często mamy potrzebę, by ktoś polecił nam restaurację, podpowiedział, gdzie możemy pograć w piłkę czy dał znać, że w okolicy są korki. Ponieważ czegoś takiego nie znaleźliśmy, powstało Yomoli - wspomina w rozmowie z Dziennikiem Internautów Patryk Brożek, jeden z autorów projektu.

Działająca witryna Yomoli
fot. DI - Działająca witryna Yomoli
Na razie nie wiadomo dokładnie, na czym witryna miałaby zarabiać, jednak prawdopodobnie wykorzystany zostanie potencjał geolokalizacji, a usługi takie, jak chociażby Foursquare, pokazały, że pole do popisu jest tutaj niemałe.

Choć serwis uruchomiono oficjalnie dopiero dzisiaj, twórcy już zapowiadają aplikacje przeznaczone dla iPhone'a oraz Androida, które mają się pojawić już w następnym miesiącu.

>>Czytaj także: BlackBerry oraz iPhone 4 złamane na Pwn2Own 2011


Źródło: Informacje Prasowe
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy