Crowdfunding w Polsce wart setki milionów złotych

08-02-2019, 13:34

Rynek finansowania społecznościowego ma odnotować w 2019 roku ponad 140% wzrostu. Natomiast wartość jego mobilnej wersji, po raz pierwszy w historii,ma być większa niż połowa wartości całego polskiego rynku. Co wpływa na dynamikę wzrostu?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Bez względu na fakt z jakim rodzajem projektu crowdfundingu mamy do czynienia - czy jest to przedsięwzięcie biznesowe, kulturalne, naukowe, społeczne czy charytatywne - Polacy bardzo chętnie i masowo angażują się w finansowe wspieranie.

Analizując zarówno wyniki z 2018 roku tego rynku, jak i prognozy na bieżący rok, można uznać, że obecny będzie dla crowdfundingu w Polsce rokiem przełomu. Po raz pierwszy w historii wartość mobilnego finansowania społecznościowego przekroczy połowę wartość całej branży.

Tomasz Chołast, współzałożyciel zrzutka.pl podaje, że wartość rynku crowdfundingu wzrośnie w tym roku do 0,7 miliardów zł, tj. o 141,4%, a mobilnego zwiększy się o 165% do poziomu 392 milionów zł. Zatem finansowanie społecznościowe na komórkach i tabletach stanowić będzie aż 56% wartości całego rynku. 

Wzrost dynamiki rynku crowdfundingu mobilnego jest pokłosiem “smartfonizacji” polskiego społeczeństwa, postępów w dostosowania się w 2018 roku platform finansowania społecznościowego do wymogów małych ekranów i potrzeb ich użytkowników, wzrostu wartości całego rynku finansowania społecznościowego oraz zwiększenie udziału transakcji mobilnych do ponad połowy wartości całego rynku.

Źródło: Zrzutka.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.