Coraz więcej Polaków wymienia waluty online!

25-09-2015, 07:01

Dotychczas aby wymienić walutę, musieliśmy udać się do banku lub kantoru, ustawić się w kolejce i dopiero mogliśmy dokonać transakcji. Jednak dziś możemy robić to w domu – co Polacy coraz częściej wykorzystują.

Nowocześnie znaczy oszczędnie

Coraz więcej biznesów ma swoje internetowe odpowiedniki; dziś w sieci możemy wziąć pożyczkę, zrobić przelewy, kupować najróżniejsze rzeczy – od butów, poprzez sprzęt AGD, aż po produkty spożywcze. Dlaczego wolimy robić to wszystko przez internet? W pędzie życia, spiesząc się z domu do pracy i z pracy do domu, nie mamy czasu, aby spokojnie odwiedzać ulubione sklepy, rozmawiać z konsultantami sieci komórkowych czy wybrać się na pocztę, aby zapłacić rachunki.

Możliwość załatwienia już niemalże wszystkiego przez internet to nie tylko oszczędność czasu, ale i wielokrotnie pieniędzy. W zdecydowanej większości przypadków zapłacimy mniej, ponieważ pomijana jest marża danego salonu czy sprzedawcy – samodzielnie wykonujemy ich pracę, dowiadujemy się o najkorzystniejszych ofertach, sprawdzamy różne możliwości i rzadko kiedy korzystamy z dodatkowej pomocy.

Podobnie ma się sprawa z wymianą walut – kupując i sprzedając je w banku czy kantorze stacjonarnym, musimy dopasowywać się do godzin otwarcia placówek i stanąć w kolejce, ale przede wszystkim znaleźć najkorzystniejszy kurs. Jeśli jednak sprawdzimy najprostsze rozwiązanie, czyli wymianę walut online, okaże się, że to właśnie w sieci czekają na nas spore oszczędności.

waluty

Kantory internetowe – sposób na oszczędność

Dziś walutę możemy tanio wymieniać przebywając w każdym miejscu na świecie (niezależnie czy jesteśmy na wakacjach, czy we własnym łóżku), o każdej porze dnia i nocy – wystarczy nam tylko dostęp do internetu. Ponadto korzystanie z platform wymiany walut pozwala nam na spore oszczędności; według szacunków specjalistów z ergokantor.pl na jednej wymianie możemy oszczędzić nawet do 8% w porównaniu z tradycyjną wymianą waluty w banku!

Jak to jest możliwe? Otóż tradycyjne banki i kantory swój zysk czerpią ze spreadu – czyli różnicy pomiędzy ceną kupna a ceną sprzedaży danej waluty. Dla banków działalność kantorowa jest działalnością poboczną lecz jednak bardzo dochodową. Często klienci ponoszą koszt wysokich spreadów spłacając swoje kredyty walutowe. Kantory internetowe oferują swoim klientom dużo niższy spread. Wynika to z wielu różnych czynników: generalnie koszt prowadzenia kantoru internetowego jest niższy a konkurencja na tym rynku jest spora, co wymusza walkę o klienta. Trzeba zaznaczyć, że tańsza waluta w kantorze internetowym idzie w parze z bardzo dobrą jakością obsługi klientów, szybkimi przelewami zwrotnymi, czy transparentnością zasad. Kantory internetowe działają zgodnie z wymogami ustaw i przepisów obowiązujących instytucje finansowe. Nie potrzebują placówek w atrakcyjnych lokalizacjach i zatrudniają mniej pracowników podobnie przeszkolonych co w bankach. W odróżnieniu od kantoru stacjonarnego zasięg ich działania jest ogólnopolski.

Jak Polacy korzystają z kantorów internetowych?

Nic więc dziwnego, że chętnie korzystamy z możliwości wymiany walut w internecie. W roku 2014 Polacy wymienili w sieci w sumie waluty o wartości aż 25 miliardów złotych. Specjaliści szacują, że z końcem 2015 roku kwota ta będzie dużo wyższa – może przekroczyć nawet 30 miliardów złotych! Dlaczego Polacy tak chętnie korzystają z wymiany waluty online? Podstawowa odpowiedź jest bardzo prosta: tak jest najtaniej. Skoro na tak prozaicznej czynności, jak zakup lub sprzedaż waluty, możemy zaoszczędzić rocznie nawet kilkaset złotych (w zależności od tego jak często i jak dużo pieniędzy wymieniamy), to dlaczego nie skorzystać?

Z wymiany waluty w internecie korzystają różne grupy Polaków: turyści i podróżnicy (którzy potrzebują obcej waluty podczas wyjazdów), przedsiębiorcy (którzy rozliczają się z zagranicznymi kontrahentami w obcej walucie), jak i ci, którzy spłacają kredyty we frankach czy euro, o osobach indywidualnych zarabiających na wahaniach walut nie wspominając...


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: