Co przeszkadza młodym polskim kobietom w robieniu kariery?

06-03-2019, 22:25

Studentki lepiej niż studenci oceniają swoje umiejętności, są też sprawniejsze w pracy w grupie. Mają jednak mniej odwagi przy negocjowaniu wynagrodzeń – wynika z raportu "Do garów czy za stery? Jak dzisiejsze studentki widzą swoją przyszłość? Portret".

Kobiety nie wykorzystują posiadanej wiedzy i umiejętności gwarantujących udaną karierę w biznesie. Aby poznać przyczyny tej sytuacji oraz określić przeszkody na drodze biznesowej kobiet przygotowano raport "Do garów czy za stery? Jak dzisiejsze studentki widzą swoją przyszłość? Portret". Przebadano łącznie ponad tysiąc osób poza głównymi ośrodkami akademickimi. Z raportu wynika, że młode Polki są o krok od sukcesu. Trzeba je tylko zachęcić. Wynika też z niego, że w porównaniu do mężczyzn kobiety rzadziej oczekują natychmiastowego sukcesu zawodowego. Bardzo cenią sobie szkolenia i dokształcanie, ale często mają do nich ograniczony dostęp.

Według dr Leszka Juchniewicza, głównego ekonomisty Pracodawców RP, raport oraz wnioski z dyskusji pokazują, że kobiety często niedoszacowują swoich kompetencji.

Aby to zmienić powstała właśnie platforma „Kierunek Kobieta Biznesu”. W ramach jej działania planowane są wykłady dotyczące przeprowadzonych badań oraz zachęcające studentki z małych miast do „robienia kariery”. Zostanie również zorganizowany konkurs, który umożliwi młodym kobietom uczestniczenie w praktykach w dużych firmach z indywidualną opieką mentorów.

Źródło: Pracodawcy RP


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31