Co ochroni wyświetlacze zaginanych telefonów?

04-04-2019, 22:40

Na rynku smartfonów pojawia się coraz więcej urządzeń z zaokrąglonym czy zginanym ekranem. Składane modele stanowią wyzwanie dla przedsiębiorców produkujących rozwiązania do mechanicznej ochrony wyświetlaczy. Polska firma, która opracowała nowy materiał hybrydowy, twierdzi, że jest gotowa na smartfonową rewolucję.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Już niedługo na rynku może pojawić się szereg smartfonów z zaginanymi elastycznymi wyświetlaczami. To wyzwanie przede wszystkim dla producentów szkieł ochraniających je przed uderzeniami czy innymi uszkodzeniami mechanicznymi. O ile ekrany zaokrąglone, które na rynku są już obecne od jakiegoś czasu, takiej ochrony się doczekały, o tyle nad ochroną dla ekranów zginanych prace wciąż trwają.

Inżynierowie z Corning Gorilla Glass pracują nad ultracienkim giętkim szkłem o grubości 0,1 mm i pięciomilimetrowym promieniu wygięcia. Corning w celu jego opracowania korzysta z doświadczeń zdobytych przy opracowywaniu Willow Glass, które może się zwijać jak kartka papieru. Zastosowany proces technologiczny pozwala na implementację takiego szkła w smartfonach.

Polska firma stawia na nieco inne rozwiązanie - połączenie szkła z folią. Marcin Golda z MyScreenProtector twierdzi, że zdołano połączyć szkło z folią również na zaokrąglone telefony. Produkt jest bardzo odporny na uderzenia, co potwierdzają testy. Wynalazcy rzucają półkilogramowym ciężarkiem na monitor telefonu, który nie pęka. Można wbijać nawet gwoździe. Golda dodaje, że technologia jest gotowa na wszystkie innowacje, jeśli chodzi o wyświetlacze, również na łamane telefony, jak i np. czytniki linii papilarnych w nowych Samsungach S10. Przygotowane już rozwiązanie w formie hybrydy.

Technologię hybrydową w produkcji materiałów chroniących ekran telefonu rozwija też polska firma 3mk. Wypuściła ona na rynek pierwszą niepękającą hybrydę FlexibleGlass Max chroniącą ekran telefonu, również ten zaokrąglony. Mająca grubość 0,2 mm powłoka szklana złączona z PET cechuje się odpornością na zarysowania na poziomie 7H, co oznacza ochronę przed ostrymi przedmiotami, a także, jak deklaruje producent, wzmacnia ekran o 250%.

Źródło: NewseriaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.