Co nowego zobaczymy na targach Intertelecom 2012?

07-03-2012, 12:52

Nowoczesny system do kontroli pociągów i metra, multimedialne telefony stacjonarne z systemem Android czy też gra audio na urządzenia mobilne - to tylko wybrane nowinki technologiczne, z którymi będzie można zapoznać się podczas najbliższych targów Intertelecom 2012.

W tym roku po raz pierwszy targom Intertelecom towarzyszyć będzie strefa Gadget Zone. Zwiedzający wystawę będą mogli tam zapoznać się między innymi z najnowszymi modelami telefonów, laptopów, tabletów, akcesoriów, telewizorów i konsoli do gier.

Wśród tegorocznych nowości można wymienić Serce Zimy, prawdopodobnie pierwszą na świecie grę audio na urządzenia mobilne. Produkt, opracowany przez PTK Centertel (Orange), to w dużym uproszczeniu interaktywny audiobook, którego fabuła zależy od określonych wyborów gracza. Grafika została zredukowana do minimum, tak aby można było maksymalnie skoncentrować się na opowieści. Akcja rozgrywa się w czasie inwazji wojsk Napoleona na Rosję. Historia ma wiele wątków, a decyzje, które podejmuje gracz, mają wpływ na losy bohaterów i bieg wydarzeń.

Firma PTK Centertel zaprezentuje ponadto szereg znacznie poważniejszych produktów, jak chociażby Reach 112 – numer alarmowy dla osób niepełnosprawnych wzbogacony o wideokonferencje i terminal tekstowy dla niesłyszących. W terminale takie wyposażone będą centra obsługi zgłoszeń. Na stoisku operatora będzie też można zapoznać się między innymi z aplikacjami mobilnymi dla osób niewidomych i niedowidzących (Asystent NN) oraz oprogramowaniem b-link do sterowania komputerem dla osób z ograniczeniem narządów ruchu (np. sparaliżowanych).

Bardzo ciekawy może być także system Mobility Solutions izraelskiej firmy Radwin do wykorzystania w pociągach lub metrze. Zapewnia transmisję obrazu z kamer w czasie rzeczywistym, dostęp do internetu, kontrolę wagonów, informacje o pasażerach i in. Został zaprojektowany do wykorzystania w pojazdach poruszających się z prędkością do 200 km/h, przy rozmieszczeniu stacji bazowych w odległości co 10 km.

Czytaj też: Samsung Galaxy S II okrzyknięty najlepszym smartfonem na świecie

Z kolei firma Iptelekom zaprezentuje nowe telefony VoIP, które w tym roku wchodzą na polski rynek. Przykładowo, model telefonu D800 dysponuje 7-calowym dotykowym wyświetlaczem i współpracuje z systemem Android. Dzięki temu, oprócz funkcji rozmów wideo, urządzenie staje się prawdziwym kombajnem multimedialnym. Telefon daje dostęp do przeglądarki stron WWW i poczty elektronicznej, jak również bez problemu odtwarza pliki muzyczne oraz filmy wideo. D800 może służyć jako przeglądarka zdjęć, a nawet radio internetowe.

Obecni na targach przedsiębiorcy powinni zapoznać się z Systemem Interaktywnej Prezentacji Reklam firmy Petrosoft.pl. Produkt umożliwia bezpośrednie dotarcie do klientów z multimedialnymi informacjami. Dynamicznie zmieniające się reklamy przypominają wolnostojące ekrany LED, ale są dużo tańsze. System zapewnia natychmiastową zmianę wyświetlanych informacji reklamowych w różnych miejscach: w tym własnych produktów i usług.

Intertelecom 2012 potrwa od 17 do 19 kwietnia br. Odbędzie się w nowej hali targowej Międzynarodowych Targów Łódzkich przy al. Politechniki 2. Tegoroczna, XXIII edycja imprezy koncentrować się będzie na użytkowych aspektach prezentowanych rozwiązań dla biznesu, administracji publicznej oraz odbiorców indywidualnych.


Następny artykuł » zamknij

HTC odrabia straty

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930