Co można stosować na podrażnione gardło u kobiet w ciąży?

27-03-2020, 17:33

Podrażnione gardło to nieprzyjemne odczucie dla każdego - niezależnie od płci i wieku. Powoduje dyskomfort w oddychaniu, przełykaniu, mówieniu, a jeśli dotyczy ciężarnej, może być szczególnie uciążliwe. Podpowiadamy, jakie domowe sposoby są pomocne, a także na co zwrócić uwagę, wybierając pastylki do ssania na gardło w ciąży!

Pastylki do ssania na gardło dla ciężarnej

Skutecznym sposobem na podrażnione gardło, który przynosi szybką ulgę, są odpowiednie pastylki do ssania. W ciąży zwykle nie zaleca się zażywania wszystkich dostępnych preparatów, są na szczęście bezpieczne produkty o naturalnym składzie. Można rozważyć wybór pastylek do ssania na gardło Fiorda Vocal. Produkt jest może być stosowany zarówno przez kobiety ciężarne i matki karmiące piersią, ale także przez diabetyków i dzieci powyżej 4. roku życia.

kobieta w ciąży

Składniki Fiordy Vocal dbają o dobrą kondycję krtani i strun głosowych oraz wspomagają prawidłowe funkcjonowanie błony śluzowej dróg oddechowych. Wyciąg z porostu islandzkiego, dzięki zawartości substancji śluzowych, tworzy ochronną powłokę, która ma korzystny wpływ na błonę śluzową gardła, krtani i strun głosowych. Kolejny składnik preparatu, prawoślaz, osłania je i łagodzi ich podrażnienia. Trzeci, ważny składnik to kwas hialuronowy, który jest naturalnym mukopolisacharydem, występującym m. in. w tkance łącznej, skórze, stawach, ścianach naczyń krwionośnych. Ma zdolność wiązania i zatrzymywania cząsteczek wody – nawilża więc drogi oddechowe, przynosząc ulgę w podrażnieniach i chrypce. Szczegółowe informacje na temat produktu Fiordy Vocal dostępne są pod linkiem: http://fiorda.pl/fiorda-vocal/.

Domowe sposoby na podrażnione gardło

Tajemnicą skuteczności działania pastylek do ssania na gardło jest przede wszystkim ich nawilżające działanie, które ma kojący wpływ na podrażnioną, wysuszoną błonę śluzową gardła, krtani i strun głosowych. Wsparciem w walce z bólem gardła w ciąży będą też inne działania związane z dbałością o odpowiednie nawilżenie i czystość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywa przyszła mama. Warto zadbać o wietrzenie mieszkania i używać nawilżaczy powietrza, a także otaczać się roślinami doniczkowymi, które w naturalny sposób nawilżają i oczyszczają powietrze. Znanym od pokoleń domowym sposobem na ból gardła jest stosowanie płukanek i naparów ziołowych, ale uwaga – nie wszystkie będą bezpieczne dla mamy i dziecka! Można płukać gardło wodą z solą lub roztworem wody utlenionej. Skuteczne w wielu przypadkach okażą się też płukanki na bazie naparu z korzenia prawoślazu, szałwii, tymianku, aloesu czy rumianku. Należy jednak pamiętać, że jeśli jest się w ciąży zagrożonej, wszelkie domowe zabiegi z użyciem ziół warto skonsultować ze specjalistą. Trzeba też pamiętać, że skuteczność tych domowych sposobów zależy od konsekwencji ich stosowania co najmniej kilka razy dziennie. Po aplikacji trzeba też uważnie obserwować reakcje organizmu - w niektórych przypadkach, płukanki, które jednym przynoszą ulgę, innym mogą podrażniać śluzówkę.

Podrażnione gardło? Działaj!

Wszystkie wymienione w artykule sposoby radzenia sobie z podrażnieniem gardła w ciąży, zarówno pastylki do ssania na gardło o naturalnym składzie, jak i domowe metody walki z dolegliwością łączy to, że działają miejscowo, nawilżając błonę śluzową gardła, krtani i strun głosowych. W większości przypadków będą skuteczne i pozwolą bez konsultacji ze specjalistą poradzić sobie z przykrą dolegliwością.

Gdy, pomimo stosowania różnych metod, dolegliwość się rozwija, nie należy tego lekceważyć. Przyszła mama powinna pamiętać, że dbając o siebie, dba też o dziecko i w razie utrzymującego się podrażnienia gardła, który nie mija przez 5-7 dni, należy udać się do lekarza. Ale bez obaw – w większości przypadków przedstawione metody wystarczą, by pożegnać tę, uciążliwą szczególnie w ciąży, dolegliwość!


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag lekitag kobietytag ciąża
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: