Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Co małe polskie firmy robią dla środowiska naturalnego?

31-07-2019, 17:27

Wyniki badania „Leasing Index 2019” wskazują, że ponad 50% małych firm podejmuje działania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Do najpopularniejszych należą segregacja odpadów i korzystanie z elektronicznych dokumentów.

Badanie „Leasing Index 2019” zrealizowane przez firmę Santander Leasing dotyczyło firm zatrudniających do 49 osób. Aż 51% badanych firm, biorących w nim udział, deklarowało, że stara się minimalizować ilość wytwarzanych odpadów. Jeszcze więcej (53%) prowadzi segregację odpadów.

 Wyniki badania „Leasing Index 2019”

 wyniki

 

Analiza wyników badania wskazuje, że im bardziej skomplikowane jest podjęcie działań proekologicznych, tym mniej firm się w nie angażuje. Ekologiczne produkty, półprodukty, materiały i surowce w swoich działaniach wykorzystuje mniej niż 1/3 badanych (30%). Jeszcze mniej (29%) ma w planach inwestycje w ekologiczny

i efektywny energetycznie sprzęt. Takie dane nie mogą dziwić – należy pamiętać, że w grupie badanych były mikroprzedsiębiorstwa w wielu przypadkach nie zajmujące się produkcją, a co za tym idzie, nie planuje żadnych działań mających na celu unowocześnienie procesów w tym zakresie.

Źródło: Santander Leasing