Co czwarty posiadacz telefonu w USA nie wysyła SMS-ów

20-09-2011, 13:07

Wielu użytkowników ze Stanów Zjednoczonych nie ukrywa jednak, że woli wysyłać wiadomości tekstowe, niż telefonować.

Według nowego badania przeprowadzonego przez Pew Research około 83% Amerykanów korzysta z telefonów komórkowych. Okazuje się, że pomimo popularyzacji innych urządzeń wykorzystywanych do komunikacji sposób korzystania z telefonów praktycznie się nie zmienił.

Czytaj także: Samsung: Nie będzie tabletów z bada

Sonda
Wolisz dzwonić, czy wysyłać SMS-y?
  • Dzwonić
  • Wysyłać SMS-y
wyniki  komentarze

73% posiadaczy komórek wykorzystuje je do wysyłania wiadomości tekstowych. Jednocześnie 31% z nich stwierdza, że woli posługiwać się SMS-ami niż wykonywać połączenia głosowe. Standardowe rozmowy preferuje natomiast 53% Amerykanów korzystających z telefonów, a 14% podało, że jest to zależne od sytuacji, w jakiej się znajdują.

Jak łatwo się domyślić, znacznie chętniej z nowych rozwiązań technologicznych korzystają osoby młode. W przedziale wiekowym od 18 do 24 lat średnia liczba wysyłanych i odbieranych wiadomości dziennie wynosi około 109,5, co daje ponad 3200 wymienianych wiadomości tekstowych miesięcznie.

Według Pew Research wyniki badania są bardzo podobne do tych uzyskanych w ubiegłym roku i to pomimo rosnącej popularności smartfonów. Jak informowaliśmy niedawno, znaczna większość użytkowników iPhone'ów deklaruje, że kupi nowe wersje urządzeń, zatem można się spodziewać, że najbliższe miesiące będą korzystne dla najpopularniejszych producentów tego typu urządzeń.

Czytaj także: Apple nie śpieszy się z iPadem 3


Następny artykuł » zamknij

KE vs IBM: Jest ugoda

Źródło: Pew Internet
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy