Cisco z NASA będą monitorować świat

22-03-2009, 21:22

Rejestrowanie, gromadzenie i analizowanie danych na temat warunków panujących w globalnym środowisku naturalnym oraz tworzenie na tej podstawie raportów - taki cel przyświeca internetowej platformie Planetary Skin powstałej w wyniku współpracy NASA i Cisco.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Rejestrowanie i analizę danych przesyłanych przez satelity umożliwią czujniki rozmieszczone na całej kuli ziemskiej (w powietrzu, na wodach i na lądzie). Zebrane informacje będą udostępniane opinii publicznej, rządom i firmom. Pozwoli to na przeprowadzanie pomiarów, tworzenie raportów i sprawdzanie danych na temat stanu środowiska w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Dzięki temu możliwe będzie wykrywanie globalnych zmian klimatycznych i dostosowywanie się do nich.

W ramach Planetary Skin przeprowadzona zostanie seria projektów pilotażowych. Na przyszły rok zaplanowano realizację projektu Rainforest Skin. Jego działalność będzie skupiona na analizie obszarów o zmniejszającej się powierzchni lasów tropikalnych oraz na znalezieniu sposobu wdrożenia sieci czujników monitorujących stan lasów deszczowych.

NASA odpowiada za stałą obserwację całej planety przy użyciu statków kosmicznych oraz powietrznych i lądowych, zaś Cisco wnosi do projektu swoje doświadczenie i wiedzę na temat technologii sieciowych - specjaliści tej firmy mają przeprowadzać złożone analizy danych i procesy modelowania.


Źródło: informacja prasowa


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.