Cisco inwestuje 100 mln USD w aktywizację małych firm

04-12-2008, 20:46

Celem tej globalnej inicjatywy jest rynek rozwiązań do pracy w sieci i usług komunikacyjnych, przeznaczonych dla firm zatrudniających mniej niż 100 pracowników.

W ramach projektu, Cisco utworzy dział technologii dla małych firm (Small Business Technology Group — SBTG). Dział ten składać się będzie z grup ds. sprzedaży, marketingu, usług i technologii. Jednostka ta będzie rozwijać technologie skoncentrowane na sześciu dziedzinach: łączność, bezpieczeństwo, zdalny dostęp, produktywność, relacje z klientami oraz obsługa klientów. Aspekty te są uważane za kluczowe czynniki umożliwiające rozwój działalności małych przedsiębiorstw.

W rozbudowę tej globalnej, strategicznej inicjatywy firma Cisco zainwestuje 100 mln USD.

Projekt Cisco ma na celu pomoc małym firmom w uzyskaniu większej prężności i efektywności działania poprzez promocję i wdrażanie rozwiązań umożliwiających prowadzenie działalności gospodarczej zdalnie, za pośrednictwem internetu i z możliwością nawiązania połączeń wideo.

Firma Cisco w ramach podjętej strategii wprowadzi również szereg dodatkowych usług dla małych przedsiębiorstw. Należą do nich:

  • Centrum obsługi dla małych firm (Small Business Support Center). Specjalne centra kontaktowe będą zapewniać małym firmom pomoc techniczną i służyć im radą. Centra będą czynne przez całą dobę.
  • Społeczność wsparcia dla małych firm (Small Business Support Community). Ta społeczność internetowa to nowa przestrzeń współpracy dla partnerów i klientów, którzy chcą dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat rozwiązań do pracy w sieci i komunikacji.
  • Nowy serwis internetowy Cisco. Serwis wyposażony jest w nowe narzędzia działające w technologii Cisco WebEx, które umożliwiają klientom znalezienie lokalnych partnerów ds. sprzedaży i rozmowę z nimi. Partnerzy ci pomogą w zainstalowaniu i serwisie rozwiązań odpowiednich do potrzeb firmy.

Małe firmy mogą również liczyć na pomoc większej liczby partnerów Cisco.


Źródło: informacja prasowa
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Cisco
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031