Cisco: biznesowe środowisko aplikacji dla tabletu Cius

07-07-2011, 13:48

AppHQ to środowisko aplikacji opracowane specjalnie z myślą o urządzeniu Cisco Cius. Oferuje ono nowe sposoby tworzenia i szybkiego wdrażania aplikacji na tablety oraz zarządzania nimi w przedsiębiorstwach.

Cisco Cius to biznesowy tablet z Androidem zaprezentowany po raz pierwszy w ubiegłym roku. Urządzenie to ma zapewniać klientom nie tylko mobilność, ale także scentralizowane zarządzanie i zestaw narzędzi ułatwiających współpracę.

Dziś firma Cisco zaprezentowała AppHQ, czyli środowisko aplikacji specjalnie dla Cisco Cius. Dla kierowników działów informatycznych i użytkowników jest to zaufane źródło aplikacji z gwarancją, że każda aplikacja przechodzi proces testowania przydatności bez względu na to, czy została opracowana przez Cisco, programistę dla systemu Android z innej firmy, czy też przez użytkowników wewnątrz przedsiębiorstwa. Ten proces weryfikacji obejmuje testowanie zgodności operacyjnej samej aplikacji oraz jej działania na urządzeniu o typowej konfiguracji.

>>> Czytaj: Ponad 1 proc. internautów to użytkownicy iPada

Tablet Cisco Cius nad stacją dokującą
fot. Cisco - Tablet Cisco Cius nad stacją dokującą

Każde przedsiębiorstwo może mieć w AppHQ udostępniany w hostingu przez Cisco swój własny, bezpieczny serwis z aplikacjami (taki "sklep w sklepie"). Można dostosowywać jego wygląd zgodnie z wytycznymi dotyczącymi marki, wprowadzając firmowe znaki logo, ikony i schematy kolorów.

Ponadto narzędzie AppHQ Manager umożliwia działowi informatycznemu udzielanie lub blokowanie dostępu do rynków aplikacji w zależności od roli użytkownika lub konkretnego urządzenia oraz dostępu do aplikacji w zależności od ich typów, źródła lub kategorii.

Przewiduje się, że Cisco Cius będzie dostępny na całym świecie od 31 lipca 2011 r. Sugerowana cena detaliczna nie powinna przekroczyć 750 USD.

>>> Czytaj: Koreańskie szkoły rezygnują z papierowych podręczników


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy