Chrome Web Store teraz także dla polskich deweloperów (wideo)

18-02-2011, 15:56

Google robi krok w dobrym kierunku, jednak do pełnego otwarcia usługi dla Polaków wiele jeszcze pozostało.

Chrome Web Store zaprezentowano razem z Chrome OS, by przekonać deweloperów do tworzenia aplikacji, które mają działać w ramach przeglądarki internetowej. Dotychczas całość była dostępna wyłącznie dla deweloperów ze Stanów Zjednoczonych.

>>Czytaj także: Nowe Google Chrome na drugie urodziny

Sonda
Chciałbyś kupić narzędzie w Chrome Web Store?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Google na swoim blogu ogłosiło, że taka sytuacja powoli się zmienia i już teraz dostęp do nowych funkcji dostaną Polska, Argentyna, Australia, Brazylia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Portugalia, Wielka Brytania, Włochy, Holandia, Indie, Japonia, Kanada oraz Meksyk.

Na ogłaszanie pełnego sukcesu jest jednak za wcześnie, gdyż wymienione wyżej państwa wciąż nie mogą kupować w sklepie Chrome Web Store, zatem dodawane przez deweloperów narzędzia będą mogli zakupić na razie wyłącznie Amerykanie. Google dodaje jednak, że zmieni się to jeszcze w tym roku.

Mając na uwadze, jak długo polscy użytkownicy musieli czekać na dostęp do płatnych narzędzi w Android Market, nie należy się jednak spodziewać, że funkcja kupowania w sklepie z aplikacjami dla Chrome zostanie szybko udostępniona w naszym kraju.

>>Czytaj także: Google prosi o pomoc użytkowników w walce z farmami treści


Źródło: Chromium Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy