Chcą zbadać poziom agresji w internecie

06-02-2009, 09:43

Internauci na Poziomie (INP) chcą bliżej poznać zjawisko cyberprzemocy w sieci. W tym celu przygotowali sondaż, do którego wypełnienia zapraszają wszystkich internautów.

Czy ktoś podszywał się pod Pana/Pani tożsamość w Internecie? Czy był Pan/Pani świadkiem obraźliwego komentowania wpisów na forum? Które portale internetowe Pana/Pani zdaniem najbardziej dbają o wysoki poziom kultury wśród internautów? To część z 14 pytań zadanych użytkownikom sieci WWW przez twórców serwisu internauci.eu we wspomnianej ankiecie.

Celem badania jest poznanie świadomości polskich internautów na temat zastraszenia, zawstydzenia i napiętnowania w sieci - czytamy na stronie projektu. Ankieta obejmuje pytania z zakresu bezpieczeństwa i przejawów agresji. Ankietowani pytani są m.in. o to, czy znają potencjalnie niebezpieczne strony internetowe albo takie, które nie dbają o kulturę użytkowników.

Wyniki ankiety zostaną opublikowane na stronie INP w połowie czerwca 2009 roku.

Omawiany sondaż to jedno z pierwszych działań zaplanowanych na 2009 rok przez Internautów na Poziomie, powstałą niedawno grupę aktywistów. Celem INP jest propagowanie dobrych zachowań w sieci oraz edukacja użytkowników internetu w zakresie przeciwdziałania agresji,  braku poszanowania wśród internautów, a także wyróżnianie serwisów dbających o poziom kultury na swoich stronach

 


Źródło: Internauci.eu
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag kulturatag bezpieczeństwotag ankiety onlinetag agresja
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy