ChatON, czyli smartfonowy komunikator Samsunga

29-08-2011, 07:25

Ręczne notatki i pliki wideo będzie można przesyłać dzięki ChatON - nowemu komunikatorowi firmy Samsung Electronics. Do pobrania już w październiku.

ChatON to nowy komunikator od firmy Samsung Electronics. Pojawić się ma w październiku br. i będzie instalowany zarówno w zwykłych telefonach, jak i w smartfonach. Co równie istotne, zobaczyć go będzie można nie tylko na systemie operacyjnym bada, autorstwa Samsunga, ale także na Androidzie. Koreańska firma widzi w tym szansę w starciu z Google'em, a także Research In Motion, której mocną stroną jest właśnie komunikator.

Agencja Reuters zauważa, że krok Samsunga na pewno nie ucieszy operatorów komórkowych, dla których kolejny komunikator jest zagrożeniem dla przychodów z wiadomości tekstowych. W sytuacji, gdy konkurencja wymusza stałe obniżki cen za połączenia, SMS-y wydają się generować solidne i stałe wpływy. Im więcej użytkowników będzie miało dostęp do komunikatorów, zużywających minimalne ilości transferu danych, tym mniej wysyłanych będzie wiadomości tekstowych.

Zyskać na tym mogą przede wszystkim konsumenci, dla których oznaczać to będzie kolejny sposób na ograniczenie rachunków za telefon. Dla wielu z nich jest to niezwykle istotne, gdyż sytuacja na rynku pracy wciąż jest niepewna, a ożywienie gospodarcze coraz bardziej kruche. Konkurenci jednak nie zasypują gruszek w popiele - Apple zamierza uruchomić iMessage, który pozwoli posiadaczom iPhone'ów i iPadów na darmową komunikację, a RIM zamierza uatrakcyjnić swojego BlackBerry Messengera za pomocą usługi muzycznej.

>> Czytaj więcej: BBM Music, czyli serwis muzyczny od RIM

Czy to wystarczy, by przekonać konsumentów do częstszego kupowania telefonów Samsunga? Komunikator nie jest w końcu niczym nadzwyczajnym. Tak w App Storze, jak i Android Markecie jest wiele podobnych aplikacji. Samsung będzie musiał czymś zaskoczyć - klienci są coraz bardziej wybredni i wymagający. Samo umożliwienie im przesyłania i odbierania wiadomości to żadna sztuka.

Koreańczycy zapewniają, że ich aplikacja dostępna będzie dla wszystkich głównych platform mobilnych, a umożliwiać będzie, poza oczywistymi funkcjami, także przesyłanie ręcznie napisanych wiadomości oraz plików wideo.


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy