Ceny połączeń do Play spadną od stycznia?

17-12-2009, 09:13

Decyzje zmieniające umowy pomiędzy P4 i innymi operatorami zostały wydane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Dzięki nim spadną tzw. stawki MTR, co powinno przełożyć się na spadek cen połączeń do Play. Najmłodszy operator przypomina, że zależy to także od konkurentów Play.

Stawki MTR to opłaty, jakie do danego operatora wnoszą inne firmy za rozmowy kończące się w jego sieci. W Polsce z wyższych stawek MTR korzysta Play i dlatego rozmowy do jego sieci są droższe. Ta asymetria pomiędzy Play a innymi operatorami została ustalona, aby pomóc młodemu graczowi w zaistnieniu na rynku.

Wiadomo było jednak, że z czasem stawki MTR spadną. W czerwcu Urząd Komunikacji Elektronicznej podjął decyzję o obniżeniu stawek za zakańczanie połączeń w sieci P4 i ustalił harmonogram obniżek na najbliższe 4 lata.

>>> Czytaj: Stawki dla P4 idą w dół

Przedwczoraj Prezes UKE wydał decyzje zmieniające umowy o połączeniu sieci zawarte pomiędzy P4 Sp. z o. o. i innymi operatorami (Polkomtel, PTK Centertel i PTC) w zakresie zmiany stawki z tytułu zakańczania połączeń głosowych w sieci P4. W praktyce oznacza to obniżenie stawki MTR w sieci P4 od dnia 1 stycznia 2010 r. z 40,4157 gr/minutę do 37,9002 gr/minutę.

Co na to Play? Czwarty operator zaskoczony nie jest, bo obniżki były wcześniej zapowiadane. Jego rzecznik przypomniał na swoim blogu, że kolejny krok należy do konkurentów Play, bo to oni muszą obniżyć detaliczne ceny usług.

Zastanawiam się tylko, czy nasi konkurenci zaskoczą rynek i zmienią stawkę do PLAY. To już kolejna obniżka stawek, a konkurenci... no właśnie. Może skoro pojawiła się okazja, by poprzycinać kasę na klientach, jak za starych dobrych czasów, to czemu nie. Nikt się nie wyłamie. A winny i tak jest PLAY. Zatem podsumujmy retorycznie. Kot Czesiek/Rysiek/Simon obniży cenę do PLAY w styczniu? - spytał Gruszka.

To samo pytanie zadaliśmy operatorom i czekamy na ich odpowiedzi. Przy okazji warto jeszcze przypomnieć, że w ocenie Komisji Europejskiej wyższe stawki do Play w ogóle nie mają uzasadnienia. Więcej na ten temat w innym tekście DI.

>>> Czytaj: KE: Trzeba obniżyć MTR dla sieci Play


Źródło: UKE
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031