Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Ceneo: Polacy wybierają najdroższe aparaty cyfrowe

25-06-2010, 15:45

Ceneo postanowiło sprawdzić, jaki sprzęt fotograficzny Polacy zabiorą tego lata na wakacje. Spośród najtańszych modeli wybieramy Fujifilm, a droższe - powyżej 1000 zł - to cyfrówki Panasonic. Lustrzanki wybierane są równie często, jak aparaty cyfrowe z najwyższej półki.

Najpopularniejsze apararty cyfrowe w cenie poniżej 600 zł
fot. - Najpopularniejsze apararty cyfrowe w cenie poniżej 600 zł
Biorąc pod uwagę różne upodobania, umiejętności a przede wszystkim zasobność portfeli Polaków, sprawdzono popularność poszczególnych modeli cyfrówek w kilku przedziałach cenowych - poczynając od najtańszych kompaktów, na bardziej zaawansowanych aparatach kończąc.

>> Czytaj też: Aparat cyfrowy podobny do oka

Sonda
Kupując cyfrówkę, który przedział cenowy wybierasz?
  • Do 600 zł
  • Od 600 do 1000 zł
  • Powyżej 1000 zł
  • Kupuję lustrzankę
wyniki  komentarze

Obecnie aparat cyfrowy można kupić już nawet w cenie 200-300 zł, a zdjęcia nim wykonane można uznać za całkiem przyzwoite. Płacąc 600 zł, można nabyć aparat, który dla amatora fotografii będzie w zupełności wystarczający.

Więcej dodatkowych możliwości dają już jednak cyfrówki ze średniej półki, w przedziale cenowym od 600 do 1000 zł. Modele z tego zakresu cenowego polecane są dla tych użytkowników, którzy chcą w trybie automatycznym robić ładne, kolorowe zdjęcia.

>> Czytaj też: Sony naprawi wadliwe aparaty

Apararty cyfrowe w cenie od 1000 zł
fot. - Apararty cyfrowe w cenie od 1000 zł
Zaawansowane kompakty to propozycja dla tych, którzy oczekują zdjęć dobrej jakości, ale jeszcze nie są gotowi bądź nie chcą kupować lustrzanki. Kompakt za cenę powyżej tysiąca to idealny model pośredni. Tego typu sprzęt posiada już wiele funkcji manualnych i można się na nim wiele nauczyć. Leniwy użytkownik może natomiast skorzystać z funkcji automatycznych.

Które przedziały cenowe cieszyły się największą popularnością? Najpopularniejsze były zdecydowanie te najdroższe aparaty. Okazały się dwa razy popularniejsze od cyfrówek w średniej cenie. Co ciekawe, najmniej popularne okazały się modele z najtańszej półki – te poniżej 600 zł - tłumaczy Anna Jasińska, Starszy Specjalista ds. Marketingu w Ceneo.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *