Ceneo chce postawić na bezpieczeństwo zakupów

17-06-2010, 20:23

Porównywarka Ceneo, w reakcji na plany wprowadzenia do Polski systemu Trusted Shops, uruchamia Program Ochrony Kupujących. Istotą POK-u ma być wypłacanie rekompensat dla użytkowników, którzy nie otrzymali zakupionego towaru bądź otrzymali towar niezgodny z zamówieniem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Program Ochrony Kupujących to kolejne po „Zaufanych opiniach” narzędzie Ceneo, które ma za zadanie przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa w internetowych zakupach.

>> Czytaj też: Ceneo porównuje ceny nowych samochodów

- Rynek e-commerce w Polsce zmienia się dynamicznie. Ciągle powstają nowe sklepy, część z nich nie jest w stanie sprostać wyzwaniom, przed jakimi stanęły, i szybko kończą działalność. Klienci bywają narażeni na straty, a reputacja całej branży cierpi – mówi Mariola Berg, Dyrektor Działu Zaufanie i Bezpieczeństwo Ceneo.pl. – Jako serwis odwiedzany miesięcznie przez miliony Polaków chcemy dać gwarancję użytkownikom, że zakupy dokonywane za pośrednictwem Ceneo są całkowicie bezpieczne. Pragniemy wskazać naszym użytkownikom, w których sklepach bez obaw mogą dokonywać zakupów – dodaje.

Sonda
Jak często korzystasz z porównywarek cen?
  • Bardzo często
  • Często
  • Sporadycznie
  • Rzadko
  • W ogóle nie korzystam
wyniki  komentarze

POK będzie całkowicie bezpłatny, na początek obejmie swoim zasięgiem część sklepów obecnych na Ceneo. Będą to sklepy, które mają odpowiednio dużą ilość „Zaufanych opinii” i Ceneo już teraz może za nie ręczyć. Takie zaufane sklepy będą oznaczone na stronie Ceneo specjalnym znaczkiem POK-u.

Wraz z rozwojem Programu liczba sklepów nim objętych będzie rosła. Autorzy rozwiązania zapewniają, że dążą do sytuacji, w której użytkownicy odwiedzający porównywarkę w ogóle nie będą się zastanawiać nad tym, czy e-zakupy są bezpieczne, czy też nie.

>> Czytaj też: Najczęściej poszukiwane leki w sieci według Ceneo

Zanim sklep otrzyma status Trusted Shop, będzie musiał przejść szereg badań, począwszy od kondycji finansowej, przez funkcje prawne, a skończywszy na ujawnieniu numeru kontaktowego do sklepu. Najniższe ubezpieczenie sklepu miałoby opiewać na sumę 10 tys. euro.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.