Całowanie przez internet już wkrótce możliwe (wideo)

02-05-2011, 18:13

Komunikacja za pomocą tekstu jest najpowszechniejsza w internecie, jednak nie brakuje chętnych, by taki stan rzeczy zmienić.

Jak udowadnialiśmy jakiś czas temu, w internecie można kupić niemal każdy gadżet. Nowe wynalazki są natomiast coraz bardziej interesujące, choć budzą również pewien niepokój.

>>Czytaj także: Twórca Wikileaks: Facebook najlepszym narzędziem do śledzenia w historii

Sonda
Cyfrowe pocałunki to ciekawa koncepcja?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Nowe urządzenie stworzone przez Kajimoto Laboratory przenosi "komunikację dotykową" na niespotykaną do tej pory płaszczyznę. Twórcy chcą dzięki niemu przesyłać na duże odległości doznania, które odczuwamy w czasie pocałunku.

Zasada działania wydaje się bardzo prosta, a aparatura składa się z dwóch urządzeń - jednego rejestrującego ruchy języka i drugiego, które ma je odzwierciedlać u innej osoby. Co ciekawe, oprócz zwyczajnych mechanicznych ruchów, twórcy chcą też oddać uczucie oddechu i smaku towarzyszące pocałunkom, co wydaje się najtrudniejszą częścią zadania.

Pierwsza, eksperymentalna wersja urządzenia jeszcze nie do końca radzi sobie ze wszystkimi założeniami, jednak już teraz całość wygląda bardzo niecodziennie. Równie nietypowo przedstawiają się możliwe zastosowania urządzenia, wśród których znaleźć ma się chociażby jednoczesne dziękowanie tysiącom fanów na Facebooku.

>>Czytaj także: Nowe plany rozliczeń dla Google Apps w korporacji


Źródło: DigInfo
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy