Był szybki kredyt, przyszedł czas na szybką zaliczkę

06-11-2018, 12:40

Zaliczkomat to aplikacja umożliwiająca automatyczną wypłatę zaliczek na poczet przyszłej pensji. W ramach pilotażu usługi aż 80% pracowników posiadających aplikację korzysta z niej regularnie. Jakie są przyczyny zainteresowania rozwiązaniem?

Jak wynika z ubiegłorocznego badania Blue Media - 66% polskich pracowników wydaje co miesiąc całą pensję. W tej sytuacji - w przypadku nagłego wydatku - konieczne jest pobranie zaliczki, o którą regularnie ubiega się 15% polskich pracowników. Jest to często czasochłonny proces, rozpoczynający się od uzyskania akceptacji przełożonego, przez wypełnianie wniosku przez pracownika, po formalności związane z wypłatą zaliczki. 

Zaliczkomat eliminuje ten problem, bo pracownicy mogą samodzielnie pobierać zaliczkę z poziomu aplikacji. Firma odpowiedzialna za rozwiązanie zaznacza, że proces jest w pełni automatyczny i zintegrowany z systemem kadrowo-płacowym, dzięki czemu dział HR nie jest obciążony dodatkowymi obowiązkami. Wystarczą dwa kliknięcia,aby zaliczka w ciągu kilku minut pojawia się na koncie pracownika. 

Zaliczkomat został wdrożony w Grupie Oknoplast w maju 2018 r. Aplikacja wykorzystywana jest również do komunikacji z pracownikami, zarówno indywidualnymi, jak i całymi działami. Kontakt możliwy jest poprzez wiadomości SMS albo komunikaty push. Możliwość aplikowania o wcześniejszą wypłatę na poczet pensji za pomocą aplikacji została dobrze przyjęta przez grupę pilotażową.

Rozwiązanie umożliwia także płacenie prowizji pracownikom lub agentom. Innym wariantem jest natychmiastowa wypłata premii, pensji dziennej lub tygodniowej. Można z niego korzystać zarówno na Androidzie, jak i w iOS.

Źródło: Blue Media


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy