Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

BSA: kilkaset tysięcy firm sprawdzi stan swojego oprogramowania

05-12-2011, 22:50

Ogólnopolska kampania informacyjna ma na celu klasyfikację adresatów kampanii jako legalnych użytkowników oraz skłonienie przedsiębiorców do sprawdzenia legalności oprogramowania w firmie.

Kampania „Sprawdź swoje oprogramowanie” ma być elementem działań antypirackich Business Software Alliance (BSA) w Polsce, gdzie według danych IDC ponad połowa oprogramowania (54%) jest nielegalnego pochodzenia. Taki poziom piractwa komputerowego w Polsce (średnia w Unii Europejskiej szacowana jest na poziomie 35%) ma wynikać w dużej mierze z praktyki wielu polskich firm, które w ramach prowadzonej działalności gospodarczej korzystają z nielegalnych programów komputerowych.

Kampania „Sprawdź swoje oprogramowanie” skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw w całej Polsce. Zachęcamy przedsiębiorców, by sprawdzili posiadane oprogramowanie oraz wypełnili i odesłali oświadczenie o jego legalności. Pomoże to nam zaklasyfikować daną firmę jako legalnego użytkownika oprogramowania - wyjaśnia Krzysztof Janiszewski, przewodniczący Lokalnego Komitetu BSA w Polsce.

Czytaj też: MF o antypirackich kontrolach: „firmy stosują autocenzurę”

O potrzebie wszechstronnej edukacji w zakresie zagrożeń związanych z korzystaniem z nielegalnego oprogramowania mają świadczyć nie tylko dane statystyczne i dane BSA, ale i rezultaty niezależnych badań.

Z badania przeprowadzonego przez IPSOS wynika, że 69% osób zarządzających firmami w Polsce uważa, że na aukcjach internetowych można nabyć legalne oprogramowanie, zaś 39% jest zdania, że legalne oprogramowanie można uzyskać za pośrednictwem sieci typu P2P. Z danych BSA wynika, że ww. sposoby nabycia oprogramowania są najczęstszymi kanałami dystrybucji nielegalnego oprogramowania.

Więcej informacji na temat korzystania z legalnego oprogramowania można uzyskać pod adresem: www.bsa.org


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik