BRE Bank i mBank - to najlepsze banki internetowe w Polsce według GF

05-08-2011, 14:32

Magazyn Global Finance, organizator konkursu „World’s Best Internet Banks 2011”, uznał BRE Bank za najlepszy internetowy bank w Polsce. BRE zwyciężył w kategorii bankowości korporacyjnej, a mBank okazał się najlepszym bankiem detalicznym online w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Sonda
Serwisy społecznościowe przeszkadzają w nauce?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

BRE Bank otrzymał również wyróżnienie w kategorii „Najlepszy bank w social media”. O ile nasza pozycja w internecie w zakresie usług dla klientów indywidualnych jest od lat bardzo mocna, to uznanie BRE za najlepszy w Polsce internetowy bank dla korporacji traktujemy jako znaczące wyróżnienie – komentuje Dariusz Nalepa, dyrektor Departamentu Departament Bankowości Transakcyjnej BRE Banku.

Jury konkursu organizowanego przez Global Finance oceniało m.in. strategię banku w pozyskiwaniu i obsłudze klientów online, sukcesy w przekonywaniu do wykorzystania bankowości internetowej, wzrost liczby użytkowników korzystających aktywnie z tego kanału dostępu oraz zakres usług i produktów dostępnych przez internet. Pod uwagę brana była także jakość strony internetowej banku i jej funkcjonalność.

>> Czytaj też: mBank Złotym Bankiem internautów w 2010

- Zdobycie przez mBank tytułu najlepszego banku internetowego zarówno w Polsce, jak również w Czechach i na Słowacji, traktujemy jako dowód na to, że stworzony przez nas model innowacyjnej bankowości sprawdza się bez względu na szerokość geograficzną – mówi Rafał Borkowski, dyrektor marketingu mBanku. Mimo rosnącej konkurencji, nie zamierzamy oddawać pozycji lidera na tym rynku – dodaje.

Global Finance to specjalistyczny, międzynarodowy magazyn finansowy zajmujący się publikacją analiz i informacji na temat przedsiębiorstw i instytucji finansowych z całego świata. Od dwunastu lat przyznaje nagrody dla najlepszych banków działających na rynkach wschodzących, w tym również w Europie Środkowo-Wschodniej. Nagrody przyznawane są na podstawie zebranych opinii i ocen analityków, wysokiej klasy menadżerów oraz doradców bankowych.

W kwietniu tego roku magazyn Global Finance uznał BRE Bank za najlepszy bank Polsce w konkursie „Best Emerging Market Banks In CEE” (Najlepsze Banki Rynków Wchodzących w Europie Środkowo-Wschodniej).


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy