Boisz się kryptowaluty? A czy wiesz, czym ona właściwie jest?

18-06-2019, 23:10

Z nowego badania wynika, że brak wiedzy oraz zaufania powstrzymuje klientów przed korzystaniem z kryptowalut. Mimo że 29% osób posiada pewną wiedzę na temat kryptowalut i istnieje spore zapotrzebowanie na wykorzystywanie tej technologii, zaledwie jedna osoba na dziesięć (10%) w pełni rozumie, jak one działają.

Wskaźnik stosowania kryptowalut przez klientów na całym świecie spada, mimo że technologia ta posiada zwolenników wśród znanych celebrytów. Wielu klientów wciąż nie do końca rozumie, jak działają kryptowaluty, co hamuje popularyzację tej technologii. Fakt, że cztery na pięć osób (81%) nigdy nie zakupiło kryptowaluty, pokazuje, jak wiele jeszcze dzieli nas od przyjęcia waluty cyfrowej jako powszechnej formy płatności lub inwestycji.

Z nowego badania firmy Kaspersky wynika, że wielu klientów chciałoby korzystać z kryptowaluty, ale powstrzymuje ich brak wiedzy. Ponadto wiele osób, którym wydawało się, że wiedzą, na czym to wszystko polega, później zrezygnowało z korzystania z tej technologii. Niemal jedna piąta (18%) zaprzestała, ponieważ proces ten stał się zbyt skomplikowany technicznie.

Brak wiedzy może powodować nieufność wobec kryptowaluty jako bezpiecznego sposobu lokowania pieniędzy. Na przykład niemal jedna trzecia (31%) respondentów stwierdziła, że według nich kryptowaluty są dość zmienne i dopiero gdy osiągną stabilność będą skłonni z nich korzystać. Wśród klientów istnieje również powszechne przekonanie, że kryptowaluta nie utrzyma się długo. Jedna trzecia (35%) uważa, że to przemijająca moda, którą nie warto zaprzątać sobie głowy.

Chociaż kryptowaluta prawdopodobnie osiągnęła już apogeum swojej popularności, nadal istnieje zapotrzebowanie na tę technologię. Jedna piąta (20%) badanych stwierdziła, że wprawdzie nie korzysta jeszcze z kryptowaluty, ale chciałaby zrobić to w przyszłości. Jednak klienci nadal mają pewne wątpliwości – często wynikające z obawy, że kryptowaluty wiążą się z realnym ryzykiem dla ich finansów. Na przykład mogą zostać wykorzystane przez oszustów. Około jeden na pięciu badanych (19%) przyznał, że doświadczył cyberataków na giełdy kryptowalut. Ponadto przestępcy tworzą fałszywe e-portfele, przekonując użytkowników do nierozsądnego zainwestowania swoich pieniędzy, a 15% klientów padło ofiarą oszustwa związanego z kryptowalutą.

Zdaniem Witalija Mzokowa, dyrektora ds. komercjalizacji w firmie Kaspersky, popularność oraz rozwój kryptowaluty ulega zahamowaniu ze względu na podatność tej technologii na ataki. Mimo że istnieje na nią duży apetyt, ludzie boją się lokować swoje ciężko zarobione pieniądze w coś, co nie do końca rozumieją lub do czego nie mają zaufania. Ponieważ bezpieczeństwo inwestycji ma kluczowe znaczenie dla klientów, powinni podjąć własne działania w celu zabezpieczenia kryptowaluty. Podobnie jak w przypadku każdego cyberzagrożenia, nic nie zastąpi czujności. Dlatego należy pamiętać, że jeśli coś wygląda zbyt dobrze, żeby było prawdą, prawdopodobnie prawdą nie jest. Jeśli chcesz handlować kapitałem na jakiejkolwiek giełdzie, zwróć uwagę na bezpieczeństwo poświadczeń swojego konta. Jeśli Twoim celem jest długoterminowa inwestycja lub dokonywanie płatności w cyberwalucie, przechowuj ją w bezpiecznych środowiskach i posiadaj wiele portfeli lub wykorzystuj w tym celu zarówno rozwiązania programowe, jak i sprzętowe. Ekspert zachęca również firmy kryptograficzne do organizowania się tak, aby pokazać, że potrafią chronić inwestycje swoich klientów.

Z kolei, Aleksiej Sidorowicz, dyrektor ds. sprzedaży oraz rozwoju działalności biznesowej w Merkeleon, dodaje, że kryptowaluta oferuje korzyści, jednak wielu klientów nie jest ich świadomych ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem oraz nieznajomość stosownej technologii. Branża ta jest niezwykle ekscytująca, a jednocześnie opiera się na zaufaniu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby działające w niej firmy podjęły wszelkie niezbędne działania, aby zabezpieczyć swoje sieci oraz zapewnić bezpieczeństwo finansom.

Źródło: Kaspersky


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930