Bogaci kupią laptopy biednym?

07-12-2006, 09:47

Niektóre biedne kraje wycofują sie z zakupu tanich laptopów OLPC. Inne nie mogą się na zakup zdecydować. Nicholas Negroponte wpadł więc na kolejny pomysł, która ma rozruszać projekt. Może kraje bogate zechcą zakupić tanie laptopy dla krajów biedniejszych?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


O swoim pomyśle Negroponte mówił na konferencji ITU Telecom World w Hong Kongu. Szef projektu OLPC twierdzi, że trwają dyskusje z Finlandią, która mogłaby zakupić laptopy dla Namibii. Inne kraje, które chciałyby ufundować urządzenia to: Zjednoczone Emiraty Arabskie (dla Pakistanu) oraz Francja (dla francuskojęzycznych krajów afrykańskich).

Biedniejsze kraje, które w tej chwili rozważają przystąpienie do projektu i poszukują ewentualnych sponsorów, to (oprócz wspomnianego Pakistanu): Meksyk, Filipny oraz osiem krajów z Ameryki Środkowej. Negroponte powiedział także, że nic mu nie wiadomo na temat rezygnacji Tajlandii z udziału w projekcie (informacje na ten temat podała prasa).

Idea jednego laptopa dla każdego dziecka może się ziścić już niebawem. Tymczasem pojawiają się nowe głosy krytyki. Niektórzy pytają, czy nie lepiej wydać te 100 USD na każde dziecko, aby zapewnić mu tradycyjne materiały edukacyjne i np. jedzenie czy lekarstwa? Rzeczywiście w obliczu braku produktów pierwszej potrzeby obdarowywanie dzieci laptopami może się wydawać nieco nierozsądne.

Sam Negroponte uważa, że jeśli za laptopami pójdzie rozwój szkół i działanie na rzecz poprawienia bytu dzieci w krajach rozwijających się, to wczesne zapoznanie ich z komputerami może się przyczynić do zmniejszenia ubóstwa.

Źródło: USA Today


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.