Błyskawiczne przelewy w polskich bankach - w Europie to nowość

02-08-2011, 09:00

Za kilka miesięcy będziemy mogli wysłać przelew z jednego banku do drugiego zaledwie w kilka sekund o każdej porze dnia przez cały rok - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Obecnie takie rozwiązanie funkcjonuje w kilku polskich bankach, ale za pośrednictwem serwisu Bluecash.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Bluecash to usługa komercyjna oferowana w niektórych bankach, a także niezależnie. Teraz ma się tym zająć także Krajowa Izba Rozliczeń (instytucja pośrednicząca w rozliczeniach między bankami), oferująca do tej pory m.in. niebłyskawiczne przelewy Elixir.

Operatorem tzw. systemu rozliczeń płatności natychmiastowych będzie Krajowa Izba Rozliczeniowa. Podobny system działa jedynie w Wielkiej Brytanii, na terenie Europy Środkowo-Wschodniej to nowość.

"Już na tym etapie formalne zainteresowanie wdrożeniem systemu wyraziło kilka dużych banków, które kontrolują ponad 60 proc. rynku bankowości elektronicznej w Polsce" - zdradza Tomasz Jończyk, dyrektor departamentu rozliczeń w KIR.

>>> Porównaj: Jaki wybrać bank? Który bank oferuje najtańsze przelewy? Sprawdź porównanie.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag przelewytag KIRtag Elixirtag BlueCashtag banki
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.