Bluetooth podnosi wydajność pracownika (?)

Forsal.pl 09-08-2010, 10:13

Nowoczesne systemy dają pracownikowi w terenie, wyposażonemu w telefon komórkowy, dostęp do tych wszystkich funkcji, jakie do tej pory były dla niego osiągalne tylko wtedy, gdy zasiadał przy swoim komputerze w biurze.

Zainstalowanie aplikacji klienckiej w aparacie telefonicznym, który zaczyna też odgrywać rolę małego komputera przenośnego, pozwala pracownikowi na dostęp do skrzynki e-mail, do firmowej bazy danych, do poczty głosowej i faksu. Dodatkowo programy zmieniające treść e-maila w plik głosowy, umożliwiając odsłuchiwanie wiadomości tekstowych, co jest szczególnie przydatne w czasie jazdy samochodem.

Dobrej jakości słuchawka staje się wtedy dla niego jednym z narzędzi, jakimi posługuje się w codziennej pracy. Najwygodniejsze są zestawy bezprzewodowe. Dzięki nim użytkownik prowadzi telefoniczną rozmowę, a ponieważ ma dwie ręce wolne, to w tym samym czasie może poszukać jakiegoś dokumentu na półce czy danych w komputerze. Może też oddalić się od bazy telefonicznej nawet o 150 m – mówi Dariusz Rzeszotarski, menedżer polskiego oddziału GN Netcom.

Zestaw słuchawkowy można podłączyć nie tylko do komórki, ale również do telefonu stacjonarnego i do komputera, a także do wszystkich tych urządzeń naraz. W tym ostatnim przypadku użytkownik na małym ekranie zainstalowanym w bazie słuchawki przełącza dotykowo urządzenia, z którymi chce mieć bezprzewodową łączność za pomocą słuchawki.

Więcej na ten temat w Forsal.pl, w tekście pt. Technika ułatwia pracę w biurze i w terenie.

Krzysztof Polak

Forsal.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy