Blizzard udostępni grę dla Linuksa jeszcze w tym roku!

07-01-2013, 08:59

Szybko przybywa znanych firm, które planują udostępniać gry dla Linuksa. To efekt niechęci do Windowsa 8?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Koncern Blizzard Entertainment znany z serii takich, jak World of Warcraft, Diablo czy StarCraft, zaprezentuje grę dla Linuksa jeszcze w tym roku - dowiedział się serwis Phoronix. To już kolejne dobre informacje dla użytkowników "Pingwinka", którzy w wolnym czasie korzystają z gier.

Gry w Ubuntu...

Już teraz w Ubuntu można testować platformę Steam.

Steam zapoczątkował rewolucję?

W ubiegłym roku prawdziwą rewolucją na rynku linuksowych gier było wejście plaformy Steam na Ubuntu. Narzędzie wciąż jest w fazie testowej, a na graczy nie czeka zbyt wiele tytułów, jednak Valve wyraźnie wskazało kierunek swojego rozwoju. Nie ma co ukrywać, że w dużej części był to efekt negatywnych odczuć dotyczących nowego Windowsa 8.

Nieoficjalnie mówi się nawet, że w przyszłości Valve może udostępnić własną konsolę opartą o Linuksa. Możliwość kontrolowania platformy, na jaką udostępnia się kolejne tytuły, jest bez wątpienia bardzo istotna - szczególnie biorąc pod uwagę trudną do przewidzenia ewolucję systemów Microsoftu czy firmy Apple..

Blizzard nie będzie sam

Sonda
Korzystasz z gier na pececie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Warto zauważyć, że w ubiegłym roku dla Ubuntu swoje gry zaprezentowało nawet Electronic Arts (choć były to proste tytuły 2D), a obecność na Linuksie zapowiedziały również mniejsze firmy, jak Egosoft, THQ czy Overhaul Games. Z pewnością po części szlaki przetarł tutaj również Android, który wykorzystuje jądro Linuksa i jest obecnie w centrum zainteresowania deweloperów.

Czy gracze będą mogli wreszcie pozbyć się narzędzia Wine, umożliwiającego uruchamianie windowsowych programów? Prawdopodobnie nie od razu. Jak zauważa Phoronix, mnogość dystrybucji wciąż komplikuje rozwijanie narzędzi dla Linuksa, jednak ostatnie ogłoszenia pokazują, że wszystko idzie w dobrym kierunku.


Źródło: Phoronix


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Windows 8tag Windowstag Valvetag Steamtag Linuxtag grytag EAtag Blizzard
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.