Blip: Polityk odpowie Ci w 160 znakach

03-06-2009, 10:37

Wirtualne spotkanie kandydatów na europosłów z wyborcami odbędzie się w serwisie mikroblogowym Blip.pl. Może to być ciekawe doświadczenie, bo politycy będą musieli zmieścić odpowiedzi na pytania w 160 znakach. Albo odpowiedzą konkretnie, albo uwydatnią swoje  "wodolejstwo".

Spotkanie z politykami na Blipie odbędzie się w piątek, 5 czerwca o godz. 21.00. Blip czeka jeszcze na zgłoszenia kandydatów do Parlamentu Europejskiego, którzy chcą spróbować tej formy kontaktów z wyborcami.

Politycy zostaną poproszeni o wypowiedzenie się w zwięzły sposób o polityce i życiu prywatnym. Przebieg wirtualnego politycznego spotkania będzie można śledzić pod adresem eurodebata.blip.pl.

Pytania można zacząć wysyłać już od dzisiaj w formie prywatnej wiadomości do użytkownika eurodebata.blip.pl z poziomu swojego profilu na Blipie. Pytania są przyjmowane do 5 czerwca do godz. 19.00 Ważne, aby pytanie wysłać w formie "wiadomości prywatnej", a więc widocznej tylko dla użytkownika/profilu eurodebata.blip.pl

Wydawca Blipa wybierze spośród wszystkich nadesłanych przez internautów pytań 10 najciekawszych. Pozostałe pytania internauci będą już mogli zadawać sami bezpośrednio na profilach polityków na Blipie. W przeciwieństwie do tradycyjnych debat w tym spotkaniu nie będzie wybierany zwycięzca.

Spotkanie kilku kandydatów do Parlamentu Europejskiego to kontynuacja przeprowadzonych już wywiadów i rozmów za pośrednictwem Blipa (m.in. wywiad przeprowadzony z posłem Januszem Lewandowskim, użytkownikiem Blipa, a także pomysł Bogusława Sonika na taką wirtualną debatę).

Na zaproszenie do eurodebaty na Blipie odpowiedzieli do dzisiaj dwaj politycy korzystający z Blipa: ^naczas (Łukasz Naczas) i ^boguslawsonik (Bogusław Sonik).

Inni kandydaci do europarlamentu mogą jeszcze zgłaszać swój udział pod mailem: blip@blip.pl


Źródło: GG Network
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy