BlackBerry 6 poradzi sobie z mediami

22-07-2010, 08:39

Smartfony RIM mają być nie tylko biurowe, ale i multimedialne. Umożliwią wygodniejsze słuchanie muzyki, robienie i przeglądanie zdjęć oraz słuchanie podcastów. Producent urządzeń BlackBerry widać ma świadomość tego, że młodsi użytkownicy bez takich funkcji się nie obejdą.

BlackBerry to ciągle mocna marka na rynku smartfonów. W czerwcu sprzedano stumilionowe urządzenie tego typu. Pozycja RIM jest jednak zagrożona, od kiedy konkurenci tacy, jak Apple i Google, zaczęli dodawać do swoich smartfonów funkcje przydatne dla firm.

Teraz RIM chce podążyć za trendami wytyczonymi przez innych, wzmacniając obsługę mediów w swoich urządzeniach. Planowane funkcje zostały wczoraj zaprezentowane na oficjalnym blogu firmy. Zostaną one wprowadzone w systemie BlackBerry 6, który ma się pojawić w trzecim kwartale br. Oprócz opisanych w tym tekście funkcji multimedialnych BlackBerry 6 ma mieć nowy interfejs, przeglądarkę i nowe funkcje społecznościowe.

>>> Czytaj: Nokia przesypia rewolucję w smartfonach

BlackBerry 6: Organizowanie zdjęć
fot. RIM - BlackBerry 6: Organizowanie zdjęć

Pierwszą z medialnych nowości BlackBerry 6 będzie odtwarzacz muzyki wyświetlający okładkę albumu i umożliwiający nawigację za pomocą "interaktywnej karuzeli". Odtwarzacz ułatwi też szybkie znalezienie muzyki z danego albumu lub wybranego artysty.

BlackBerry 6 zaoferuje nowe sposoby organizowania zdjęć. Będą one grupowane według wydarzenia lub daty. Grupy zdjęć będzie można kopiować, wklejać, usuwać lub przesyłać innym. Będzie można oglądać zdjęcia osobno lub jako pokazy slajdów. Powiększanie umożliwi funkcja "pinch to zoom".

BlackBerry 6: robienie zdjęć
fot. RIM - BlackBerry 6: robienie zdjęć

Nowy system ułatwi robienie zdjęć. Kontrolki na ekranie mają pozwalać na szybki dostęp do popularnych opcji aparatu i wybór trybu sceny. Będzie też możliwość nagrania filmu wideo dzięki specjalnej aplikacji.

Obsługa plików wideo będzie łatwiejsza dzięki nowemu widokowi miniaturki. Użytkownik będzie mógł oglądać filmy w kilku rozmiarach - oryginalnym, dopasowanym do ekranu lub na pełnym ekranie. Publikowanie filmów będzie ułatwione dzięki zintegrowanemu uploaderowi YouTube. Funkcja uniwersalnego wyszukiwania zostanie dostosowana do wyszukiwania klipów na stronach internetowych.

BlackBerry 6: aplikacja do podcastów
fot. RIM - BlackBerry 6: aplikacja do podcastów

Ponadto nowa aplikacja do podcastów ma umożliwić wyszukiwanie, subskrybowanie i odtwarzanie wybranych audycji i materiałów wideo. BlackBerry 6 ułatwi też zapoznawanie się z aplikacjami multimedialnymi za pomocą funkcji takich jak "Explore Music Apps".

Synchronizacja mediów pomiędzy komputerem a smartfonem będzie obejmować także wideo oraz nowe funkcje synchronizacji muzyki np. według artystów i typów muzyki. Szczegóły dotyczące oprogramowania BlackBerry dla komputerów PC mają być przedstawione już wkrótce.

>>> Czytaj: Apple, Google, Microsoft i inni - wspólnie oskarżone o naruszenie patentów


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930