Biuro rachunkowe a rekrutacja pracowników

14-09-2015, 17:07

Zdecydowana większość biur rachunkowych oferuje rozliczanie firm i osób fizycznych. Na rynku działają jednak i takie podmioty, których działalność jest bardzo szeroka – pomagają m.in. przy rekrutacji pracowników.

Przedsiębiorca potrzebuje pomocy w zakresie formalnego prowadzenia firmy, bo najczęściej sam koncentruje się na jej rozwijaniu, zdobywaniu klientów i pomnażaniu zysków. Dlatego chętnie korzysta z usług biura rachunkowego, które oferuje profesjonalną pomoc przy prowadzeniu ksiąg rachunkowych. Z uwagi na dużą konkurencję między biurami część z nich nie ogranicza się stricte do księgowości, lecz świadczy szereg dodatkowych usług. Przykładem może być np. przeprowadzanie rekrutacji zgodnie z wytycznymi klienta.

Gdy firma się rozwija…

…potrzebne są ręce do pracy. Biuro rachunkowe oferujące przygotowanie i wystawienie ogłoszeń oraz przeprowadzenie całego procesu rekrutacji to kolejny pomysł tych, którzy prowadzą takie podmioty. Z punktu widzenia właścicieli biur takie rozwiązanie jest uzasadnione, bo sami jako przedsiębiorcy doskonale wiedzą, jak cenny jest czas. Ci, którzy zdecydowali się na wprowadzenie takiej oferty, nie żałują swojej decyzji. Przeciwnie – podkreślają, że dzięki temu mogą zaoferować swoim klientom kompleksowe usługi.

Biura rachunkowe, które proponują pracodawcom pomoc w znalezieniu najlepszego pracownika, najczęściej zatrudniają specjalistów, czyli osoby np. po prawie ze specjalizacją z prawa pracy. Dzięki temu mogą one nie tylko przeprowadzić rekrutację, lecz także rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zatrudnianiem czy wynagradzaniem pracowników.

Rekrutacja? To wcale nie takie proste

Większości pracodawców może się wydawać, że zorganizowanie rekrutacji to zadanie łatwe. Nic bardziej mylnego. Z uwagi na trudną sytuację na rynku pracy osoby poszukujące zatrudnienia odpowiadają na większość publikowanych ogłoszeń. W praktyce firmowa skrzynka pocztowa przedsiębiorcy może pękać w szwach. Przejrzenie wszystkich zgłoszeń wymaga zatem nie tylko czasu, lecz także cierpliwości.

biuro rachunkowe kobieta

Wytypowanie potencjalnych pracowników na podstawie otrzymanych CV czy listów motywacyjnych nie zawsze jest możliwe. Zdecydowana większość pracodawców decyduje się na rozmowy kwalifikacyjne, które mają odpowiedzieć na pytanie, czy kandydat rzeczywiście sprawdzi się na oferowanym stanowisku. Rozmowy z potencjalnymi pracownikami wymagają przygotowania się i poświęcenia czasu. To kolejny powód, dla którego warto zdecydować się na zlecenie tego zadania specjalistom.

Pytania, które nie mogą się pojawić

Pracodawca nie powinien też zapomnieć, że na rozmowie kwalifikacyjnej nie może pytać potencjalnego pracownika o wszystko. Kodeks pracy dokładnie wskazuje, jakie tematy mogą być poruszane podczas takiego spotkania. Pomyłka lub niewiedza w tym zakresie może sporo kosztować, jeżeli niedoszły pracownik zdecyduje się na dochodzenie swoich praw w sądzie.

Skorzystanie z pomocy specjalistów podczas rekrutacji i później, gdy należy zatrudnionego pracownika regularnie rozliczać, jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Z uwagi na zainteresowanie przedsiębiorców biur rachunkowych rozszerzających swoją ofertę w tym kierunku będzie z roku na rok przybywać.

 

 

 

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja Twojej firmy pojawiła się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl.
Redakcja DI nie odpowiada za treść i poglądy zawarte w informacjach prasowych i publikacjach opłaconych.


Źródło: Publikacja opłacona
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag artykuł promocyjny
To warto przeczytać

fot. pixabay

fot. Kaspersky
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: