BitTorrent pomoże szerzyć materiały edukacyjne (wideo)

14-02-2011, 10:33

BitTorrent dla wielu internautów jest synonimem słowa "piractwo". Jak się okazuje, protokół może mieć też wiele niezwykle pożytecznych zastosowań.

Niedawno internauci zaprezentowali pomysł, dzięki któremu udało się ocalić strony BBC, wykorzystując do tego celu BitTorrenta. Użycie protokołu nie musi się więc ograniczać do pobierania filmów nagranych w kinie kamerą, choć nie da się ukryć, że jest to jego popularne zastosowanie.

>>Czytaj także: MPAA grozi Google odłączeniem od internetu

Sonda
Sieci P2P wnoszą więcej złego czy dobrego?
  • Dobrego
  • Złego
wyniki  komentarze

Jak donosi serwis TorrentFreak, Khan Academy postanowiło wykorzystać popularną sieć P2P do rozpowszechniania materiałów edukacyjnych, pokrywających wszystkie najpopularniejsze dziedziny nauki.

BitTorrent to świetna platforma, która pomaga nam wypełnić naszą misję dostarczenia światowej klasy edukacji do każdego, w każdym miejscu. Oferuje unikalne możliwości dla twórców wideo i wydawców - wspomina Salman Khan, twórca i dyrektor wykonawczy Khan Academy.

Dostęp do materiałów wideo odbywa się za pośrednictwem aplikacji Khan Academy przygotowanej wspólnie z BitTorrent Inc. (działa w ramach uTorrent oraz Mainline). Khan zaznacza także, że dzięki wykorzystaniu sieci P2P użytkownicy mogą szybko pobierać pliki, natomiast całość nie jest tak kosztowna, jak w standardowym modelu dystrybucji.

>>Czytaj także: Piractwo internetowe filmów anime podnosi ich sprzedaż


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930