Billingi z rozmów służbowych są informacją publiczną

GazetaPrawna.pl 02-06-2010, 12:47

Burmistrz, który nie udostępnił wykazu kosztów użytkowania służbowych telefonów komórkowych z rozbiciem na poszczególne numery, naruszył ustawę o dostępie do informacji publicznej.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie zobowiązał burmistrza G. do udostępnienia informacji publicznej, dotyczącej między innymi wykazu kosztów poniesionych na użytkowanie służbowych telefonów komórkowych z rozbiciem na poszczególne numery przypisane określonej osobie. Burmistrz, wykonując wyrok, podał jedynie numery telefonu komórkowego straży miejskiej i wydziału promocji. Pozostałych numerów telefonów, przypisanych burmistrzowi, zastępcy burmistrza, skarbnikowi, przewodniczącemu rady, szefowi pionu ochrony i asystentowi burmistrza, nie udostępnił. Podał jednak sumę kwot za użytkowanie telefonów komórkowych w 2008 i 2009 roku.

Zdaniem burmistrza konkretny numer telefonu komórkowego przypisany osobie nie jest informacją publiczną w rozumieniu ustawy o dostępie do informacji publicznej. Jest nią natomiast informacja o posiadaniu przez konkretne osoby telefonów komórkowych lub o kosztach ich eksploatacji, o których informowano skarżącego. Wojewódzki Sąd Administracyjny był innego zdania.

 

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Billingi z rozmów służbowych są informacją publiczną

gazeta prawna


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy