Bill Gates walczy z gruźlicą

27-01-2006, 14:33

Światowy program walki z gruźlicą otrzymał wsparcie w postaci 600 milionów USD od założyciela Microsoftu, Billa Gatesa.

Kampania działająca pod nazwą Global Plan to Stop Tuberculosis zrzesza przeszło 400 organizacji z całego świata, których celem jest pomoc i opieka medyczna nad 50 milionami ludzi w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Prezes Microsoftu już wpłacił na rzecz kampanii 300 milionów USD. Oprócz Billa Gatesa, także rząd Wielkiej Brytanii wpłaci niemałą sumkę (75 milionów USD) na rzecz walki z gruźlicą.

Cała akcja została rozpoczęta podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Co piętnaście sekund ktoś umiera z powodu gruźlicy. A przecież można temu zaradzić powiedział przedstawiciel rządu UK, Gordon Brown.

Nie pierwszy raz, Bill Gates - który razem z żoną Melindą prowadzi fundację charytatywną - dzieli się swoim majątkiem z potrzebującymi. Do tej pory wydali oni grubo ponad 750 milionów USD na pomoc dzieciom w krajach trzeciego świata. Dodatkowo, charytatywnie udziela się także sam Microsoft. Prawie rok temu firma zaoferowała swoją pomoc organizacjom Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Źródło: BBC
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy