Bill Gates pod ostrzałem: były współpracownik nie zostawia na nim suchej nitki

Forsal.pl 31-03-2011, 19:52

Paul Allen, jeden z założycieli Microsoftu, w swojej nowej książce atakuje inną legendę spółki - Billa Gatesa. Oskarża go między innymi o nieuczciwość i nielojalność.

Współzałożyciel Microsoftu Paul Allen w swojej nowej książce „Idea Man” sugeruje, że Bill Gates próbował „zedrzeć z niego pieniądze” w pierwszych latach istnienia firmy. Allen, którego praca w Microsofcie zapewniła mu majątek szacowany na 13 mld dolarów, przedstawia obraz młodego Gatesa, który nie wahał się naciskać na pracowników niezwykle mocno, aby tylko osiągnąć sukces – pisze serwis Telegraph.uk.

Według Allena początkiem problemu był pierwszy duży kontrakt, który zawarł razem z Gatesem. Gdy w końcu przyszedł czas na utworzenie spółki Allen zakładał, że dostanie połowę akcji Microsoftu. Jednakże jego wspólnik miał inne plany. Gates chciał podziału 60-40 na swoją korzyść. Zgodnie z tym, co pisze w autobiografii Allen, Gates uwarunkował swoją propozycję tym, że „prawie wszystko zrobił od podstaw”.

Więcej szczegółów w serwisie Forsal.pl w artykule pt. Bill Gates pod ostrzałem: były współpracownik nie zostawia na nim suchej nitki

Kamil Kaliszuk

Forsal.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Paul Allentag Microsofttag Bill Gates
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy