Bill Gates coraz niżej w rankingu najbogatszych

09-03-2011, 16:06

Wbrew pozorom powodem tego nie jest słabnąca kondycja Microsoftu, a filantropijne działania miliardera.

Niedawno ujawniono, że Microsoft zapłacił Nokii za partnerstwo około miliarda dolarów, co dla większości śmiertelników jest sumą nieosiągalną, choć dla innych może być niezauważalnym wydatkiem.

>>Czytaj także: Nokia wybiera Windowsa (wideo)

Sonda
Bill Gates powróci na pierwsze miejsce rankingu najbogatszych?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak informuje Reuters, Bill Gates oddala się od pierwszego miejsca w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Obecnie zajmuje on trzecie miejsce z 49 miliardami dolarów. Tak "słaby" wynik nie jest jednak spowodowany problemami Microsoftu, a działalnością charytatywną, w którą Gates bardzo silnie się angażuje.

Szacuje się, że gdyby twórca Microsoftu skupił się na swojej firmie, obecnie zajmowałby pierwsze miejsce i posiadał około 88 miliardów na koncie. Bill Gates i jego żona Melinda na swoją fundację przeznaczyli obecnie 28 miliardów dolarów, co czyni ją największą w Stanach Zjednoczonych.

Wizjoner, który zmienił oblicze dzisiejszego świata komputerów, prawdopodobnie niespecjalnie martwi się utratą swojej dominującej pozycji w rankingu. Już nieraz wspominał, że sprawia mu ona głównie problemy, a dodatkowych miliardów nawet nie można odczuć. Jak pewnego razu wspomniał: "Tak jak wielu innych ludzi mogę sobie kupić tyle pączków, ile tylko zdołam zjeść".

>>Czytaj także: Microsoft prosi: rzestańcie korzystać z Internet Explorera 6


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy