BHNS - kosmiczny autobus z Polski

11-03-2011, 10:28

Polski Solaris zbudował autobus przyszłości, ale na potrzeby Zarządu Transportu Miejskiego w Paryżu (STIF). Pojazd nosi nazwę BHNS, co jest skrótem z języka francuskiego oznaczającym "autobus o podwyższonym standardzie usług".

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


BHNS
fot. Solaris - BHNS

Autobus zwraca uwagę przede wszystkim swoim futurystycznym designem, łączącym najnowsze trendy zarówno w branży autobusowej, jak i w branży pojazdów szynowych. Front autobusu nasuwa bowiem skojarzenia z wyglądem tramwajów marki Solaris. Podobnie jest z kabiną kierowcy. Jest to jednak pojazd kołowy, który posiada szereg innowacyjnych rozwiązań.

BHNS wyposażono w system automatycznego kierowania pojazdem i naprowadzania. Jest w nim również system informacji pasażera wraz z dynamicznym planem linii i przesiadek wyświetlany w czasie rzeczywistym na ekranach TFT Ultra Wild oraz system wewnętrznej i zewnętrznej zapowiedzi głosowej.

Wnętrze pojazdu BHNS
fot. Solaris - Wnętrze pojazdu BHNS

Za płynność wejścia oraz wymiany pasażerów na przystankach odpowiadają 4 samoobsługowe drzwi. Podłoga jest całkowicie płaska i wyznaczono zatoki inwalidy oraz miejsca dla osób niepełnosprawnych. Wnętrze zaaranżowano, przewidując duży dostęp światła naturalnego dzięki szyberdachom i harmonii przegubu przepuszczającej światło z zewnątrz. Zamontowano nowy system oświetlania wraz z podświetlanym sufitem. Nie zapomniano o... wygodnych siedzeniach.

Pojazd może być wyposażony w różnego rodzaju napędy. Prezentowany egzemplarz został wyposażony w system hybrydowy. Pojazd będzie testowany przez najbliższy rok w regionie Paryża. Jest to element większego projektu infrastrukturalnego, który w najbliższych latach zakłada budowę specjalnych, wydzielonych linii oraz zakup pojazdów typu BHNS.

>>> Czytaj: Zaglądamy do samochodów Google, które jeżdżą same (wideo)


Następny artykuł » zamknij

DPTG zajmie aktywa TP SA?


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Solaristag motoryzacjatag BHNStag autobusy
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.