Bezpłatny kurs tworzenia stron internetowych i aplikacji web od Microsoftu

20-08-2011, 15:09

Darmowy internetowy kurs skierowany jest głównie do przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem w internecie.

Microsoft powołuje się na badania, z których wynika, że aż 39 procent polskich przedsiębiorstw nie posiada strony internetowej, tracąc przez to ponad 17 milionów potencjalnych klientów, którzy regularnie korzystają w Polsce z internetu. To właśnie dzięki kursom Microsoftu te liczby mają ulec zmianie.

Sonda
Czy reklamy w formie aukcji to dobry pomysł?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Jak stworzyć dobrze funkcjonującą stronę internetową, nie angażując w to dużej liczby osób i nie inwestując ogromnych kwot pieniędzy? Microsoft tłumaczy, że jest to trudne do zrobienia samodzielnie, ponieważ konfigurowanie serwerów, szukanie narzędzi programistycznych czy wdrażanie strony to dla większości społeczeństwa pojęcia abstrakcyjne.

Darmowy kurs ma w przystępny sposób wyjaśnić zagadnienia związane z procesem tworzenia aplikacji web i pokazać, jak krok po kroku założyć stronę internetową oraz z jakich aplikacji i narzędzi korzystać, by ją rozwijać. Poszczególne odcinki będą prezentowały najważniejsze tematy związane z aplikacjami web. Podczas jednej lekcji uczestnicy kursu mają zdobyć gruntowną wiedzę dotyczącą jednego konkretnego zagadnienia.

>> Czytaj też: HTML 5: Niech serwer przemówi do przeglądarki

Kurs aplikacji web to bezpłatny samouczek, który poprowadzi od początku przez proces tworzenia aplikacji WWW zarówno od pustego szablonu, jak i na podstawie CMS-ów – gotowych systemów zarządzania treścią.

Podczas kursu eksperci z Microsoftu przedstawią tajniki programu Microsoft Platform Installer, środowisko wspomagające tworzenie i modyfikowanie aplikacji WebMatrix oraz technologie, w których można łatwo stworzyć własne aplikacje. W części poświęconej CMS-om każdy uczestnik będzie mógł poznać szczegółowo systemy Umbraco, Joomla, Wordpress i Drupal. Zostaną udzielone również wskazówki, jak wybrać najlepszy hosting i wdrożyć aplikację na zewnętrzny serwer, a także jak uruchomić swoją aplikację w Windows Azure.

Kurs przygotowany jest w formie nie dłuższych niż 15 minut prezentacji. Będzie on aktualizowany dwa razy w tygodniu - w każdy wtorek oraz czwartek i potrwa do końca listopada. Kurs będzie dostępny pod adresem: channel9.msdn.com

Uczestnicy kursu będą mogli skorzystać z pomocy ekspertów Microsoft oraz specjalistów IT, którzy będą odpowiadali na pytania związane z kursem i omawianymi narzędziami pod adresem: codeguru.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031