Bezpieczeństwo w car sharingu. Funkcja „Zawsze wiesz, z kim jedziesz” ma chronić użytkowników przed pomyleniem przejazdu

23-07-2019, 17:39

Podróżowanie w nurcie sharing economy staje się powoli tak samo popularne, jak korzystanie z komunikacji miejskiej. Z tego powodu może dochodzić do sytuacji, w których pasażer ma problem ze zidentyfikowaniem auta, do którego powinien wsiąść. Czasem pomyłka może spowodować niepotrzebne komplikacje. Zawsze sprawdzaj, z kim jedziesz.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przy zamawianiu przejazdu w aplikacji Uber użytkownicy otrzymają powiadomienie push, przypominające im o sprawdzeniu czy numer tablicy rejestracyjnej samochodu, a także wizerunek kierowcy, są zgodne z tym, co wyświetla się w aplikacji. Pilotaż nowej funkcji właśnie się rozpoczął.

Uber dodaje także do aplikacji specjalny baner, który będzie widoczny od momentu, w którym użytkownik zostanie połączony z kierowcą, aż do samego rozpoczęcia przejazdu. Będzie on przypominał zamawiającemu usługę o trzech najważniejszych krokach:

Krok 1: Sprawdź tablicę rejestracyjną

Krok 2: Zweryfikuj markę i model samochodu

Krok 3: Dla pewności sprawdź zdjęcie kierowcy

/pic/photo/oryginal/Uber_nowa_funkcja_bezpieczestwa_1563896059.gif

Dodatkowo, użytkownicy mogą również poprosić kierowcę o potwierdzenie swoich danych. Zarówno imię zamawiającego przejazd, jak i imię kierowcy są wyświetlane w aplikacji..

Funkcji bezpieczeństwa w Uberze jest jednak więcej. Należą do nich:

  • Przycisk bezpieczeństwa. Po jego naciśnięciu pasażerowie, kierowcy oraz dostawcy będą mogli skontaktować się bezpośrednio ze służbami ratunkowymi.

  • Zaufane kontakty. Po wybraniu tej funkcji użytkownicy Ubera mogą wybrać pięciu znajomych bądź członków rodziny i jednym kliknięciem udostępnić im informacje dotyczące ich podróży.

  • Centrum bezpieczeństwa. Użytkownicy mogą w aplikacji znaleźć informacje na temat kluczowych, istniejących narzędzi bezpieczeństwa, w tym informacje na temat kierowcy i samochodu, śledzenia GPS podróży i systemu ocen.

  • Powiadomienie dotyczące prędkości, z którą porusza się pojazd. Funkcja ta przypomina kierowcom o utrzymywaniu bezpiecznej prędkości zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami w terenie zabudowanym.

Źródło: Uber


Źródło: materiał nadesłany do redakcji


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.