Bez NFC nie zagrasz w Angry Birds Magic

19-04-2011, 20:03

Coraz popularniejsza technologia może być pomocna nie tylko w wykonywaniu mobilnych płatności.

Technologia NFC większości użytkowników kojarzy się przede wszystkim z mobilnymi płatnościami. Jak się jednak okazuje, może znaleźć swoje zastosowanie także w grach.

>>Czytaj także: Policja z UK będzie publikowała wyroki na Twitterze

Sonda
Wykorzystanie NFC w grach to dobry pomysł?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tym razem firma Rovio planuje wydanie gry Andry Birds Magic, która przeznaczona będzie wyłącznie dla użytkowników smartfonów Nokii z nowym wydaniem Symbian "Anna". Co ciekawe, aby móc odblokowywać nowe poziomy w aplikacji, niezbędny będzie także wbudowany w telefon czytnik NFC.

Przypomnijmy, że NFC (Near Field Communication) to technologia komunikacji radiowej bliskiego zasięgu, która według informatycznych gigantów powinna za kilka lat wyeliminować konieczność posiadania kart kredytowych i ma umożliwiać między innymi dokonywanie płatności przy użyciu smartfona.

W praktyce tagi NFC mogą zawierać dowolnego rodzaju informacje, również użyteczne podczas mobilnych rozgrywek. Nowa gra ma zostać zaprezentowana jeszcze w tym tygodniu na konferencji WIMA 2011 i twórcy nie ukrywają, że liczą, iż przyczyni się ona do popularyzacji nowych technologii.

>>Czytaj także: Billboard wkrótce rozpozna Twoją twarz?

Aplikację będzie można znaleźć domyślnie w Nokii C7, natomiast zainteresowani grą, mogą zobaczyć jej prezentację poniżej:

 


Źródło: Nokia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy