Będzie można zrobić "własne YouTube"

12-03-2008, 12:48

YouTube ogłosił udostępnienie swoich API, dzięki którym będzie można publikować lub oceniać filmy z poziomu różnych aplikacji i serwisów internetowych.

Przedstawiciele YouTube napisali na oficjalnym blogu serwisu, że ich zamiarem zawsze było stworzenie jak najbardziej otwartego YouTube. Do tej pory jednak ta otwartość ograniczała się do przesyłania filmów na serwis i wklejania ich na blogi lub strony internetowe.

Teraz każdy kto posiada stronę internetową będzie mógł umożliwić np. przesyłanie filmu na YouTube swoim czytelnikom/użytkownikom.

Udostępnione API pozwolą także na dodawanie i edytowanie metadanych (tytułów, opisów, ocen, ulubionych, kontaktów) z poziomu różnych stron i progamów. Twórcy programów i stron będą też mogli modyfikować flashowy odtwarzacz udostępniany przez YouTube.

Przedstawiciele YouTube twierdzą, że możliwości wykorzystania nowych API są nieskończone i podają przykłady ich wykorzystania. Firma Electronic Arts umożliwi graczom tworzenie filmów wideo ze stworzeniami, które zostaną przez nich stworzone w grze Spore. Oczywiście film będzie można od razu opublikować na YouTube. Z kolei firma Animoto umożliwi publikowanie własnych klipów, stworzonych za pomocą jej aplikacji.

Osoby zainteresowane wykorzystaniem API od YouTube powinny odwiedzić serwis Google Code. Z możliwościami udostępnionych narzędzi można się też zapoznać oglądając film poniżej.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: YouTube Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031