Będą zmiany w badaniu Megapanel PBI/Gemius

30-03-2012, 14:08

Pojawi się nowa kategoria "Gadżety na komórki" w dziale Rozrywka i zostaną zrównane kryteria pomiaru liczy użytkowników aplikacji oraz witryn - to najważniejsze zmiany, które zostaną wprowadzone przez Radę Badania Megapanel PBI/Gemius, w skład której wchodzi obecnie dziewięciu przedstawicieli rynku interaktywnego w Polsce, w tym Polskie Badania Internetu (PBI) i firma Gemius.

Podczas ostatniego posiedzenia - przeprowadzonego w nowym, poszerzonym o 5 nowych wspólników PBI gronie - przyjęto uchwały dotyczące rozwoju Megapanelu i prezentacji wyników badania internetu w Polsce.

Członkowie Rady Badania zdecydowali o powierzeniu wszystkich decyzji dotyczących tworzenia nowych kategorii oraz kategoryzacji witryn, serwisów i aplikacji firmie badawczej. Gemius będzie pełnił zatem rolę niezależnego arbitra kategoryzacji. Przypomnijmy, że obecnie w Megapanelu każdą stronę lub serwis przydzielono do jednej z dziewiętnastu kategorii tematycznych.

W efekcie jednej z pierwszych decyzji w wynikach najbliższego Megapanelu PBI/Gemius w dziale "Rozrywka" pojawi się kategoria "Gadżety na komórki".

Dodatkowo na przełomie drugiego i trzeciego kwartału br. zostanie wprowadzona zmiana, na którą rynek czeka od dawna: zrównane zostaną kryteria pomiaru liczby użytkowników aplikacji i witryn. Oba typy badanych podmiotów zostaną umieszczone w jednej zakładce w programie gemiusExplorer. Taki sposób prezentacji wyników pozwoli na równoprawne traktowanie wydawców, którzy posiadają w swoich zasobach aplikacje. Ujednolicone zostaną również wskaźniki, co pozwoli na swobodniejsze porównywanie witryn i aplikacji.

Czytaj też: Megapanel, styczeń 2012: Onet wyprzedza YouTube, a Facebook nadal zyskuje

- To są największe zmiany w Badaniu od ponad dwóch lat. Na ich wprowadzenie zdecydowaliśmy się w rozszerzonym, reprezentującym znaczną część rynku, gronie wspólników PBI. Od listopada pracujemy w składzie dziewięciu udziałowców. Te zmiany to pierwsze, ale nie ostatnie nowości w badaniu. W najbliższym czasie będzie ich – z całą pewnością - więcej - podkreśla Andrzej Garapich, prezes zarządu Polskich Badań Internetu.

Podczas ostatnich obrad zdecydowano, że przewodniczącym Rady Badania pozostanie Andrzej Garapich, prezes PBI, natomiast na stanowisko wiceprzewodniczącej powołano Małgorzatę Wołejko z Gemius SA.

- Cieszymy się, że nasze zaangażowanie i ekspercka wiedza są doceniane przez gremium, składające się z przedstawicieli największych podmiotów rynku interaktywnego w Polsce. Powierzenie funkcji wiceprzewodniczącej Rady Badania Małgorzacie zapewni dalsze stabilne i profesjonalne wsparcie dla projektu z naszej strony - mówi Piotr Ejdys, prezes Gemius SA.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930