Bankowość zgodna z PSD2. Bezpieczeństwo przy strategii jednego urządzenia

11-05-2018, 23:30

Od połowy stycznia obowiązuje druga rozszerzona polityka UE w zakresie usług płatniczych (PSD2), której celem jest promowanie innowacji i konkurencji oraz zmniejszenie kosztów transakcji płatniczych. Usługodawcom finansowym daje to większe możliwości tworzenia nowych modeli biznesowych poza ich dotychczasowymi obowiązkami.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wraz z wejściem w życie nowej polityki UE banki są zobowiązane udostępnić interfejs dostawcom usług finansowych, umożliwiając przeglądanie danych na temat rachunków i inicjowanie płatności. Do tego wymagane jest jednak silne uwierzytelnienie klienta (SCA), które wykorzystuje co najmniej dwa czynniki z kategorii wiedzy (jak np. PIN), posiadania (typu karta płatnicza) oraz cech klienta (jak odcisk palców).

Obecnie systemy bankowe są nadal oparte na bezpośredniej interakcji z klientem, dzięki czemu mają wszelkie informacje niezbędne do ustalenia, czy transakcja jest autentyczna czy fałszywa. Stworzenie bezpiecznego środowiska oraz rozwój usług finansowych przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony konsumentów przed oszustwami i zgodnością z wymaganiami PSD2 jest zatem dużym wyzwaniem.

Na rynku istnieją rozwiązania, które zabezpieczają tożsamość klientów końcowych na wielu poziomach podczas całego procesu płatności. Przykładowo technologia zabezpieczeń aplikacji mIDentity Application Security (mAST) oferuje uwierzytelnianie klienta i autoryzację przy użyciu zaufanych danych. Zapewnia to możliwą do zweryfikowania komunikację między bankami, osobami trzecimi i ich klientami. Z tego rozwiązania modułowego można opracować nieskończoną liczbę aplikacji. Funkcje zabezpieczające, takie jak ochrona aplikacji lub zaufane logowanie, są wbudowane w technologię. Podobnie jak w przypadku technologii VPN, tworzony jest zaszyfrowany kanał, w którym można pracować bezpiecznie w dowolnym miejscu. Cechą szczególną jest to, że tak zwany serwer SSMS (Smart Security Server) skanuje stan aplikacji, podczas gdy komunikacja odbywa się za pośrednictwem kanału Digitanium.

Źródło: KOBIL Systems GmbHSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.